Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberec schválil změnu územního plánu nutnou pro stavbu nového pavilonu nemocnice

 
pátek, 26. dubna 2019, 12:13

Liberečtí zastupitelé dnes schválili dílčí změnu územního plánu, která umožní výstavbu parkovacího domu v areálu krajské nemocnice. Parkoviště je podmínkou pro výstavbu nového pavilonu urgentní péče za 1,9 miliardy korun.

„Bez parkovacího domu by nemocnice nedostala stavební povolení," řekl primátor Liberce Jaroslav Zámečník (SLK). Změna územního plánu podle něj řeší i napojení nemocničního areálu po jeho rozšíření na místní komunikace.

Zastupitelé změnu schválili na žádost nemocnice ve zrychleném režimu, protože výstavbu nového pavilonu s parkovacím domem chce zahájit už na přelomu letošního a příštího roku. Parkovací dům zhruba pro 250 aut by měl částečně vyřešit problém nemocnice s parkováním.

Řešení problémů nemocnice

Nový pavilon by měl částečně vyřešit nedostatky liberecké nemocnice. Mezi ně patří roztříštěnost do 38 objektů, některé nevyhovují ani stavebně. Nemocnice nemá ani centrální příjem pacientů či laboratoře na jednom místě.

Nový pavilon nemocnice

Specializovaný pavilon bude mít suterén a pět nadzemních pater, má stát v místě staré interny v dolní části areálu podél Kristiánovy ulice. Hotový by měl být do roku 2022. Výstavbu pavilonu liberecká nemocnice připravuje už sedm let. V novém pavilonu budou šatny pro zdravotníky, centrální příjem i laboratoře, operační sály, kardiocentrum, JIP a ARO a přes 130 lůžek pro pacienty. Do budoucna se počítá s tím, že by se na střechu pavilonu přesunul heliport.

Napsal(a) ČTK | Foto KNL
 


 

Kam dál?

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné,...

čtvrtek, 25. dubna 2019, 14:42

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální...

S námi jen bezpečně. Děti se před Forem dozví, jak se chovat v provozu

středa, 24. dubna 2019, 16:12

Akci pro všechny, co se pohybují v provozu, ať už pěšky, na kole nebo v autě si na páteční dopoledne připravil Tým silniční...

Údržba krajských silnic se prodražila o sedmnáct milionů. Úklid často...

úterý, 23. dubna 2019, 14:11

Dva tisíce kilometrů silnic udržovala v zimě krajská společnost Silnice LK. Náklady v zimním období byly letos o 17 milionů vyšší...

Od zítřka bude v Londýnské částečná uzavírka, přípravné práce už...

úterý, 23. dubna 2019, 12:32

Liberečtí řidiči by si měli dát pozor, od zítřejšího dne totiž bude v Londýnské ulici částečná uzavírka.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.