Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberec schválil změnu územního plánu nutnou pro stavbu nového pavilonu nemocnice

 
pátek, 26. dubna 2019, 12:13

Liberečtí zastupitelé dnes schválili dílčí změnu územního plánu, která umožní výstavbu parkovacího domu v areálu krajské nemocnice. Parkoviště je podmínkou pro výstavbu nového pavilonu urgentní péče za 1,9 miliardy korun.

„Bez parkovacího domu by nemocnice nedostala stavební povolení," řekl primátor Liberce Jaroslav Zámečník (SLK). Změna územního plánu podle něj řeší i napojení nemocničního areálu po jeho rozšíření na místní komunikace.

Zastupitelé změnu schválili na žádost nemocnice ve zrychleném režimu, protože výstavbu nového pavilonu s parkovacím domem chce zahájit už na přelomu letošního a příštího roku. Parkovací dům zhruba pro 250 aut by měl částečně vyřešit problém nemocnice s parkováním.

Řešení problémů nemocnice

Nový pavilon by měl částečně vyřešit nedostatky liberecké nemocnice. Mezi ně patří roztříštěnost do 38 objektů, některé nevyhovují ani stavebně. Nemocnice nemá ani centrální příjem pacientů či laboratoře na jednom místě.

Nový pavilon nemocnice

Specializovaný pavilon bude mít suterén a pět nadzemních pater, má stát v místě staré interny v dolní části areálu podél Kristiánovy ulice. Hotový by měl být do roku 2022. Výstavbu pavilonu liberecká nemocnice připravuje už sedm let. V novém pavilonu budou šatny pro zdravotníky, centrální příjem i laboratoře, operační sály, kardiocentrum, JIP a ARO a přes 130 lůžek pro pacienty. Do budoucna se počítá s tím, že by se na střechu pavilonu přesunul heliport.

Napsal(a) ČTK | Foto KNL
 


 

Kam dál?

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné,...

čtvrtek, 25. dubna 2019, 14:42

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální...

S námi jen bezpečně. Děti se před Forem dozví, jak se chovat v provozu

středa, 24. dubna 2019, 16:12

Akci pro všechny, co se pohybují v provozu, ať už pěšky, na kole nebo v autě si na páteční dopoledne připravil Tým silniční...

Údržba krajských silnic se prodražila o sedmnáct milionů. Úklid často...

úterý, 23. dubna 2019, 14:11

Dva tisíce kilometrů silnic udržovala v zimě krajská společnost Silnice LK. Náklady v zimním období byly letos o 17 milionů vyšší...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.