Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Silnice kolem Souše bude opět průjezdná od páteční půlnoci

 
čtvrtek, 2. května 2019, 14:04

V noci z pátku na sobotu bude opět průjezdná silnice druhé třídy č. 290 vedoucí kolem Souše. Pro některé řidiče se tak opět výunamně zkrátí cestování.

„Dojde tak k opětovnému spojení mezi regiony Frýdlantska a Tanvaldska bez nutnosti objíždět to kolem hor dálkou kolem 70 km,“ informovalo na webu město Hejnice. „Sníh to konečně vzdal, poslední lyžař zlomil na asfaltových kusech běžky a obsluha Smědavy přezula z pásů na kola,“ komentuje novinku starosta Hejnic Jaroslav Demčák.

Z důvodu ochrany zdroje pitné vody se silnice vždy na zimu uzavírá. Tentokrát si na opětovné otevření řidiči docela počkali. Loni se silnice otevřela o týden dříve, o rok před tím to ale vyšlo taky na přelom dubna a května.

Napsal(a) redakce | Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Stav mostu na průtahu Libercem není žádná sláva. Potřebuje kompletní...

středa, 1. května 2019, 07:02

Tohle asi moc libereckých řidičů nepotěší. Stav mostu na průtahu městem je v špatném stavu. Ten si už vyžádal nějaká dopravní...

Opravdu dojde na plánované opravy silnic? Kraj nedostal tolik peněz,...

úterý, 30. dubna 2019, 20:02

Kraj nedostane od státu takovou částku, s jakou počítal. Nyní jsou tedy určité plánované rekonstrukce silnic v ohrožení.

Železniční trať z Pardubic do Liberce slaví 160 let, nezměnila se

úterý, 30. dubna 2019, 07:01

Železniční trať z Pardubic do Liberce slaví 160 let, první vlak do Liberce dorazil 1. května 1859. Navzdory stamilionovým...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.