Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Spodní část ulice Boženy Němcové je uzavřená. Mění se vodovodní potrubí

 
pondělí, 20. května 2019, 10:48

V příštích týdnech a měsících musí řidiči v Liberci počítat s další komplikací. Tou je uzavření ulice Boženy Němcové. Jako součást první etapy je už nyní uzavřena spodní část, poté dojde na tu horní, směrem k náměstí Českých bratří.

V ulici se opravuje sto metrů kanalizace a 262 metrů vodovodu. „Vodovodní potrubí staré 65 let je již zkorodované a narůstal počet poruch. Špatně na tom byla i kanalizace. Kamerová prohlídka kanalizace prokázala, že je popraskaná,” uvedla mluvčí magistrátu Jana Kodymová.

Práce jsou rozděleny na dvě etapy. Ta první, která už začala, uzavřela část ulice mezi ulicemi 8. března a Rumunskou, druhá etapa bude v horním úseku ulice k náměstí Českých bratří.

Náklady této rekonstrukce hradí Severočeská vodárenská společnost. „Stavba je prováděna v koordinaci s rekonstrukcí plynovodu a s investicí města Liberec, které provede kompletní obnovu komunikace ulice Boženy Němcové včetně křižovatek s ulicemi Rumunská, 8. března, U tiskárny a Komenského a rekonstrukci veřejného osvětlení a přilehlých chodníků,” dodala mluvčí.

Vše má být hotovo do 20. října 2019.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Kraj, Liberec a Jablonec se dohodly na financování tramvaje mezi městy

pondělí, 20. května 2019, 08:59

Liberecký kraj, města Liberec a Jablonec nad Nisou se po měsících vyjednávání dohodly na financování tramvajové linky 11 mezi...

K liberecké nemocnici a plánovanému centru pohodlně, doveze vás tam...

pátek, 17. května 2019, 18:45

Na vyšetření nebo na návštěvu do nemocnice vás v budoucnu doveze autobus městské hromadné dopravy. Nebude to ale zítra. Vedení...

Evropský dům bude v pátek bez elektřiny. Zákaznické centrum zavře už...

čtvrtek, 16. května 2019, 17:07

Plánovaná odstávka elektrické energie omezí v pátek provoz Zákaznického centra IDOL/OPUSCARD v Liberci v Evropském domě. Lidé...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v žádném případě nezastaví, premiér se musí podle jeho tehdejšího vyjádření očistit sám. Názor nezměním, protože bych se tím zesměšnil, řekl tehdy. Ve čtvrtek přitom v rozhovoru pro televizi Barrandov Zeman uvedl, že kdyby bylo nedávno zastavené Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo obnoveno, takzvanou abolici by v případě předsedy vlády udělil. Doufá ale v to, že to nebude nutné. Podle Hradu Zeman názor nezměnil.

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.