Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

LETNÍ UZAVÍRKY: Dopravu v Libereckém kraji zkomplikují desítky oprav

 
neděle, 26. května 2019, 18:11

Dopravu v Libereckém kraji zkomplikují přes léto desítky oprav komunikací. Zřejmě největší kolony čekají motoristy na hlavním tahu z Liberce na Turnov a také při průjezdu Turnovem směrem na Jičín, ale i na průtahu Libercem ve směru na Děčín. Pracuje se nejen na hlavních tazích, řada uzavírek čeká řidiče na krajských komunikacích, trpělivostí se musí obrnit i v krajském městě Liberci.

Na frekventované čtyřproudé silnici z Liberce na Turnov a Prahu se pracuje už od dubna na rekonstrukci mostu u Jeřmanic, doprava je tam svedena na polovinu vozovky. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) navíc opravuje povrch silnice. O prázdninách se stavbaři přesunou na druhou polovinu mostu, opravovat se budou i povrchy silnice v úseku mezi Rádelským Mlýnem a Hodkovicemi nad Mohelkou. „V prvním červencovém týdnu bude kvůli opravám uzavřen nájezd od Jablonce na Hodkovice a sjezd do Hodkovic," řekl vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.

Most v Turnově až do konce srpna

Na průtahu v Turnově začaly práce na rekonstrukci mostu přes Jizeru. Most je kvůli opravě zúžený ze čtyř pruhů na dva, dopravu ve směru na Jičín svedli do protisměru. „Rekonstrukci poloviny 230 metrů dlouhého mostu a s tím spojenou uzavírku jsme zatím povolili do konce srpna," řekl Čáp. Omezení dopravy na mostě zhoršilo už tak komplikovanou dopravní situaci v Turnově. Od dubna je totiž rozkopaná i Nádražní ulice. Práce jsou součástí rekonstrukce krajské silnice druhé třídy 610 z Turnova až na hranici se Středočeským krajem. Stavba tam skončí až příští rok.

ČTĚTE TAKÉ: V pondělí zavřou Klostermannovu ulici

Komplikace ale podle Čápa čekají přes léto motoristy i v krajském městě. Nejenže se pracuje na opravách místních komunikací, omezený bude i průjezd městem. ŘSD potřebuje na průtahu zrekonstruovat opěrnou zeď směrem do areálu dopravního podniku. „Před libereckým tunelem bude proto doprava ve směru na Děčín svedena do levého pruhu," řekl Čáp. Hlavně ve špičkách se proto dá čekat, že se tam budou tvořit kolony, hned za tunelem je totiž jeden ze sjezdů do města. Omezení ale čekají řidiče také na silnici 14 mezi Jilemnicí a Rokytnicí nad Jizerou na Semilsku nebo kvůli napojení obchvatu Kravař na silnici 15 u Stvolínek na Českolipsku.

Zavře se silnice přes Oldřichov

S komplikacemi musí motoristé přes léto počítat i na krajských silnicích. Už na konci června by měla začít rekonstrukce silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku. Projekt za 166 milionů korun počítá nejen s obnovou zhruba tříkilometrového úseku silnice, kterou motoristé využívají k cestě do Raspenavy, Hejnic a Lázní Libverda. Obec Oldřichov plánuje i výstavbu chodníku. „Opravovat se bude i komunikace Cvikov - Lindava, tam si myslím, že vzhledem k tomu, o jak velký úsek se jedná, to bude určitě náročné. Také v Mříčné, kde to bude v kombinaci s rekonstrukcí můstků. Problematická bude i oprava silnice ze Sklenařic do Vysokého nad Jizerou," řekl náměstek hejtmana Jan Sviták (SLK).

Napsal(a) ČTK | Foto vodnimlyny.cz
 


 

Kam dál?

Silničářům se podařilo zprůjezdnit silnici na Zlaté návrší. Začaly...

neděle, 26. května 2019, 11:30

Až k Vrbatově boudě na Zlatém návrší se mohou od soboty 25. května nechat autobusem vyvézt turisté. Provoz totiž zahájilo sezonní...

V pondělí se uzavře Klostermannova ulice, spojka od průmyslovky k...

neděle, 26. května 2019, 07:17

Rekonstrukce plynovodu a poté i kanalizace a vodovodu. To je důvod další liberecké uzavírky, tentokrát Klostermannovy ulice mezi...

Kraj získal ze Státního fondu dopravní infrastruktury 107 milionů...

sobota, 25. května 2019, 08:01

Na letošní rok dal stát na rekonstrukce silnic II. a III. třídy 107,027 milionu korun z původně slíbených 163 milionů. Z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v žádném případě nezastaví, premiér se musí podle jeho tehdejšího vyjádření očistit sám. Názor nezměním, protože bych se tím zesměšnil, řekl tehdy. Ve čtvrtek přitom v rozhovoru pro televizi Barrandov Zeman uvedl, že kdyby bylo nedávno zastavené Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo obnoveno, takzvanou abolici by v případě předsedy vlády udělil. Doufá ale v to, že to nebude nutné. Podle Hradu Zeman názor nezměnil.