Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce silnice v Oldřichově nabrala zpoždění, začne v srpnu

 
neděle, 16. června 2019, 15:54

Rekonstrukce silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku nabrala zpoždění. Podle původních plánů měla začít už na začátku prázdnin, zahájení se ale posunulo až na srpen. Důvodem jsou námitky uchazečů ve výběrovém řízení na dodavatele, zakázku kvůli tomu prověřoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Pochybení ale nenašel, a kraj tak může podepsat smlouvu s vítězem. Stavět se bude i v příštím roce.

S napadáním soutěží na obnovu silnic se Liberecký kraj potýká stále častěji. Stavebním firmám se nelíbí hlavně stanovení maximální ceny. „Tam, kde od toho ale upustili, se ceny zakázek výrazně zvedly," řekl hejtman Martin Půta. Liberecký kraj k tomu zatím nevidí důvod. Na rekonstrukci silnice v Oldřichově dostal tři nabídky, jednu vyloučil, protože cena přesahovala stanovené maximum. „V minulosti jsme ale u zakázek nad sto milionů mívali i deset uchazečů, je vidět, že kapacity jsou naplněné," dodal hejtman. Kvůli námitkám se ale podle Půty protahuje i výběr dodavatele pro rekonstrukce silnic Mimoň - Ralsko, Doksy - Dubá nebo obchvat Zákup.

Silnice přes Oldřichov je hojně využívanou trasou nejen pro osobní automobily, ale také pro kamiony mířící přes Oldřichovské sedlo do Raspenavy nebo Hejnic. Obnova čeká zhruba tři kilometry silnice. Asi 30 miliony korun by se na akci měla podílet obec Oldřichov, která se k projektu připojí s výstavbou chodníku, schodiště u obecního úřadu a vegetačními úpravami. „Hlavním cílem je zvýšení bezpečnosti chodců v obci, stavět proto budeme zhruba tři kilometry chodníku. Je to nákladná akce, budeme si na to muset půjčit," řekl starosta Jaromír Tichý (NEZ).

Práce na silnici v Oldřichově začaly už v březnu, kdy se začaly stavět kanalizace a vodovod. „Než začne plánovaná rekonstrukce, potřebovali jsme uložit ještě do silnice sítě, aby se do toho už pak nemuselo kopat. Proto jsme narychlo udělali napojení splaškové kanalizace z našeho areálu bývalé panelárny na čističku do Ekocentra. A ještě jsme potřebovali udělat kus vodovodu u obecního úřadu a čeká nás ještě kousíček vodovodu za přejezdem. Doprava tam bude řízena semafory," doplnil starosta. Práce zhruba za dva miliony korun by ale měly být hotové do konce června.

Napsal(a) ČTK | Foto Luboš Vrabec
 


 

Kam dál?

Kvůli horkému počasí je víc poruch klimatizace ve vlacích. Cestující...

neděle, 16. června 2019, 06:30

Současné horké počasí komplikuje cestování na železnici. Klimatizace ve vlacích často přestává kvůli vysokým teplotám stačit,...

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci...

sobota, 15. června 2019, 17:50

Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít beze služeb stevarda či stevardky...

PŘEHLED UZAVÍREK: Kde všude v Liberci na vás čeká dopravní omezení?

sobota, 15. června 2019, 10:10

V Liberci v současné době probíhá několik částečných i úplnách uzavírek. Také už máte pocit, že se v tom nedá vyznat a Libercem...

Česká Lípa uzavřela s BusLine smlouvu na 530 milionů, nakonec ale asi...

pátek, 14. června 2019, 12:09

Město Česká Lípa uzavřelo na jaře letošního roku se společností Bus Line desetiletou smlouvu na zajištění autobusové dopravy....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".