Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tramvaje dvojka a trojka už nepojedou ani na Fügnerku, skončí na Rybníčku

 
sobota, 22. června 2019, 11:28

Aktuální výluka tramvajových linek do Lidových sadů se v červenci ještě prodlouží. Tramvaje doposud jezdili z Hanychova na Fügnerku, teď už budou jezdit jen na Rybníček. Náhradní dopravu zajistí po dobu výluky autobusy.

V Liberci budou přes prázdniny pokračovat opravy tramvajové trati. Už od dubna nejezdí tramvaj z dopravního terminálu ve Fügnerově ulici do Lidových sadů kde je zoologická a botanická zahrada. Od 8. července se úsek ještě prodlouží. Tramvaje 2 a 3 jedoucí z Hanychova budou končit ve stanici Rybníček. Dál přes Fügnerovu ulici směrem do Lidových sadů je nahradí autobusy, zajíždět budou až k nádraží. Novinářům to dnes řekl provozně-technický ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce (DPMLJ) Ludvík Lavička.

Důvodem výluky na páteřní liberecké trati jsou opravy kolejí. V dubnu se začalo pracovat na opravě oblouku v Riegrově ulici nedaleko konečné v Lidových sadech, kde je vchod do zoo. Tento úsek tratě z roku 1992 byl už podle Lavičky značně opotřebovaný. Tato etapa je už hotová a dokončený je i další úsek v dolní části Riegrovy ulice. „Od pondělka se uzavře křižovatka ulic Fibichova, Masarykova, Riegrova až po ulici Lesní a z toho důvodu budou autobusy jezdit Vítěznou ulicí nahoru a po Husově třídě,“ řekl Ludvík Lavička. Přibude tam nová zastávka v Březové aleji.

Od 8. července navíc začne oprava druhé koleje na Soukenném náměstí. Všechny práce by podle Lavičky měly skončit do 24. srpna. Oprava koleje na Soukenném náměstí před Obchodním centrem Forum se dotkne i tramvajových Linek 5 a 11 z Vratislavic a Jablonce nad Nisou, které budou končit na terminálu ve Fügnerově ulici a nebudou jezdit dál k nádraží a Viaduktu. Do oprav tramvajové trati dá letos dopravní podnik zhruba 55 milionů korun.

„Loni o prázdninách jsme na tramvajové trati nedělali nic a letos to musíme dohnat,“ řekl Lavička. Od 1. září čeká výluka i tramvajovou trať na Jablonec. Důvodem ale nebude rekonstrukce kolejí. V Jablonci se od srpna bude pracovat na rekonstrukci sítí u konečné tramvaje, v plánu je i rekonstrukce mostu přes Lužickou Nisu v Poštovní ulici, po kterém jezdí tramvaj. Most je podle Lavičky ve velmi špatném stavu a rekonstrukci nutně potřebuje. Podle odhadů potrvá výluka tři až čtyři měsíce. Tramvaje budou končit ve Vratislavicích, spojení do Jablonce zajistí náhradní autobusy.

Napsal(a) ČTK | Foto Jaroslav Appeltauer
 


 

Kam dál?

V Liberci a Jablonci od neděle přibudou desítky autobusů. Budou vozit...

pátek, 21. června 2019, 07:01

Zajistit, aby se čtyři a půl tisíce sportovců dostalo ve správný okamžik na správné místo, je oříšek hodný zdatných profesionálů....

Odstávka kabinové lanovky na Ještěd v Liberci bude delší

středa, 19. června 2019, 13:54

Odstávka kabinové lanovky na Ještěd v Liberci bude delší. Důvodem jsou technické problémy spojené s výměnou pohonu a...

Náhradní vlaky nestíhají a nabírají zpoždění, kraj zvažuje autobusy

úterý, 18. června 2019, 15:45

Vlaky Regionova, které nasadily v minulém týdnu České dráhy na Jizerskohorské železnici, nedodržují jízdní řády a nabírají...

V Libereckém kraji při nehodách od začátku roku zemřeli tři lidé

úterý, 18. června 2019, 08:12

Za leden až květen letošního roku byla Policie ČR v Libereckém kraji volána k celkem 1 891 dopravním nehodám. To představuje sice...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".