Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Linka 600 ke Globusu se rušit nebude. Přispěje na ni město, od pondělí bude jezdit jinak

 
pátek, 28. června 2019, 11:33

Dlouho to vypadalo, že linka 600 jezdící mezi Fügnerkou a Globusem bude zrušena. Samotný Globus už ji financovat nechtěl, po jednáních ale linka zůstala zachována, na její provoz přispěje jak město, tak další obchodníci ze zóny.

„Dobrou zprávou je, že se nám podařilo zachovat linku 600 ke Globusu, která měla skončit. Pro občany je zdarma. Nyní jí platí mimo Géčko více obchodníků nyní i částečně město. Máme tedy na její provoz nějaký vliv,” řekl náměstek Jiří Šolc.

Vybrané spoje linky 600 pojedou nově ze zastávky Globus přes zastávku NC Géčko a Ostašovská do zastávky Bauhaus, v opačném směru přes zastávky Ostašovská, Globus a NC Géčko do Fügnerovy ulice.


„V souvislosti se změnou jízdního řádu a trasy linky bude i změna odjezdové zastávky u Globusu,“ upřesnila mluvčí magistrátu Jana Kodymová. Linka bude odjíždět do Bauhausu a Fügnerovy ulice ze zastávky blíž k OD Globus (dnes linka 14). Spoje linky č. 600, které mají konečnou u Globusu, nebudou při jízdě do Fügnerovy ulice obsluhovat zastávku NC Géčko.

Linka 14 a 32 bude nově odjíždět od Globusu ze současné zastávky linky 600 (u parkoviště).

Nejistá je zatím možnost, že by autobus 600 zastavoval v Růžodole pro občany, kteří mají v Géčku poštu. „Nyní totiž jezdí autobus z terminálu Fügnerova bez zastávek,“ dodala Kodymová.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Oprava mostu přes Jizeru v Turnově se zdrží. Musí se udělat...

čtvrtek, 27. června 2019, 07:12

Na silnici první třídy č. 35 právě probíhá oprava mostu přes Jizeru. Původně mělo být hotovo ještě v letošním roce. Kvůli...

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

úterý, 25. června 2019, 08:12

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy...

Známe celkového vítěze Dopravní soutěže mladých cyklistů

pondělí, 24. června 2019, 19:19

Ve dnech 18. až 20. června se v Liberci uskutečnilo republikové finále Dopravní soutěže mladých cyklistů. Finále soutěže, která...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v žádném případě nezastaví, premiér se musí podle jeho tehdejšího vyjádření očistit sám. Názor nezměním, protože bych se tím zesměšnil, řekl tehdy. Ve čtvrtek přitom v rozhovoru pro televizi Barrandov Zeman uvedl, že kdyby bylo nedávno zastavené Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo obnoveno, takzvanou abolici by v případě předsedy vlády udělil. Doufá ale v to, že to nebude nutné. Podle Hradu Zeman názor nezměnil.

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.