Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce tramvajové trati do Jablonce začne až příští rok

 
neděle, 30. června 2019, 10:26

Rekonstrukce posledního úseku tramvajové trati z Liberce do Jablonce nad Nisou začne zřejmě až v polovině příštího roku. Náklady na rekonstrukci zbylého zhruba pětikilometrového úseku a prodloužení o dalších 800 metrů přes centrum Jablonce na nový terminál se odhadují na 1,2 miliardy korun. Velkou část by měly zaplatit evropské dotace.

„Prodloužení trati vnímáme jako důležité nejen z pohledu Jablonce, ale i z pohledu celého kraje, protože se tramvaj dostane až k přestupnímu uzlu. Výhoda toho bude mnohem větší než ukončení tramvajové trati tam, kde je dneska," uvedl předseda dozorčí rady dopravního podniku a liberecký radní Petr Židek (ODS). Dnes tramvajová trať končí v Jablonci u Tyršových sadů a v plánu je její prodloužení přes Soukennou ulici a Dolní náměstí na nový dopravní terminál v Kamenné ulici. Jeho výstavbu město připravuje.

Liberec s Jabloncem spojuje tramvajová trať od roku 1955 a je nejdelší meziměstskou tratí v Česku. Ročně přepraví téměř milion lidí. Modernizace trati začala v roce 2008 přestavbou terminálu městské dopravy v centru krajského města. Za přispění EU se v posledních letech do obnovy trati investovalo téměř 700 milionů korun. Modernizací postupně prošel šestikilometrový úsek z centra Liberce až k výhybně ve Vratislavicích.

Před čtyřmi lety byla dokončena i rekonstrukce kilometrového úseku od zastávky Měnírna k Brandlu u Jablonce a také konečná v Jablonci. Většina z opravené části tramvajové tratě je díky investici dvoukolejná - provoz je díky tomu rychlejší a bezpečnější. V závěrečné etapě čeká modernizace úseky tratě mezi zastávkou Kyselka a Měnírna v Zeleném údolí a dále část tramvajové tratě v úseku ulic U Nisy - křižovatka Budovatelů - Poštovní v Jablonci nad Nisou.

Napsal(a) ČTK | Foto DPMLJ
 


 

Kam dál?

Na průjezd Londýnskou zapomeňte. Od pondělí se na celé prázdniny...

pátek, 28. června 2019, 16:39

Od pondělí 1. července se na celé dva měsíce úplně uzavře Londýnská ulice v úseku od mostu za křižovatku s Růžodolskou ulicí....

Linka 600 ke Globusu se rušit nebude. Přispěje na ni město, od...

pátek, 28. června 2019, 11:33

Dlouho to vypadalo, že linka 600 jezdící mezi Fügnerkou a Globusem bude zrušena. Samotný Globus už ji financovat nechtěl, po...

Oprava mostu přes Jizeru v Turnově se zdrží. Musí se udělat...

čtvrtek, 27. června 2019, 07:12

Na silnici první třídy č. 35 právě probíhá oprava mostu přes Jizeru. Původně mělo být hotovo ještě v letošním roce. Kvůli...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.