Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tramvaje budou kvůli opravě kolejí během prázdnin končit na Rybníčku

 
pondělí, 8. července 2019, 08:47

V Liberci se od pondělí prodlouží výluka na tramvajové trati do Lidových sadů, kde je zoologická a botanická zahrada. Tramvaje linek 2 a 3 z Hanychova jezdí kvůli rekonstrukci na trati už od dubna jen na dopravní terminál ve Fügnerově ulici, teď budou končit ještě o stanici dřív, na Rybníčku. Dál je nahradí autobusy, zajíždět budou až k vlakovému nádraží. Všechny práce na trati by měly skončit do 24. srpna, řekl provozně-technický ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce (DPMLJ) Ludvík Lavička.

Důvodem výluky na páteřní liberecké trati jsou opravy kolejí. V dubnu začala rekonstrukce oblouku v Riegrově ulici nedaleko konečné v Lidových sadech, kde je vchod do zoo. Tento úsek tratě z roku 1992 byl už podle Lavičky značně opotřebovaný. Etapa je už hotová a dokončený je i další úsek v dolní části Riegrovy ulice. Provoz tramvají ale obnovit nelze. Od začátku července je kvůli pokračování prací uzavřena křižovatka ulic Fibichova, Masarykova, Riegrova až po Lesní ulici.

K rekonstrukci trati se tam připojila i Severočeská vodárenská společnost (SVS), která tam opraví vodovod a kanalizaci. V Masarykově ulici jsou podle mluvčího SVS Jiřího Hladíka tři souběžné vodovodní řady - dva z roku 1954 a třetí z roku 1994, další stejně starý vodovod je v Riegrově ulici. „Materiál není vhodný pro velmi zatěžovanou komunikaci, a nevydrží zemní práce při rekonstrukci tramvajové tratě," vysvětlil důvody výměny Hladík. Kanalizace je v této lokalitě popraskaná a dobře provedené nejsou ani přípojky, proto padlo rozhodnutí sítě vyměnit.

V pondělí navíc začnou práce na opravě druhé tramvajové koleje na Soukenném náměstí. Rekonstrukce koleje před Obchodním centrem Forum se podle Lavičky dotkne i tramvajových linek 5 a 11 z Vratislavic a Jablonce nad Nisou. Končit budou na terminálu ve Fügnerově ulici a nebudou jezdit dál k nádraží a Viaduktu. Opravy trati přijdou letos zhruba na 55 milionů korun. „Loni o prázdninách jsme na tramvajové trati nedělali nic a letos to musíme dohnat," vysvětlil důvody velkých investic Lavička.

Napsal(a) ČTK | Foto Luboš Vrabec
 


 

Kam dál?

Řidiči měli problém s vyjížděním od Rýnovky, teď mají nový výjezd

sobota, 6. července 2019, 11:33

Vybudování nového výjezdu by mělo výrazně zlepšit dopravní situaci a ulehčit vyjíždění řidičům, kteří se snaží odjet z parkoviště...

Studenti vysokých škol prezentovali své vize budoucnosti dopravní...

úterý, 2. července 2019, 08:12

Minulý týden proběhlo v kongresovém sále Centrály VIG ČR slavnostní vyhlášení prvního ročníku soutěže pro vysokoškolské studenty...

Cestu do práce komplikují řidičům kolony. Ty se tvoří u Jeřmanic,...

pondělí, 1. července 2019, 08:17

Pondělní ráno. Mnoho řidičů právě míří do práce. Cestu jim ale možná zkomplikují aktuální kolony na silnici první třídy č. 35....

Na co si dát pozor při cestě autem na zahraniční dovolenou?

pondělí, 1. července 2019, 06:12

Pokud se chystáte cestovat autem do zahraničí, měli byste si předem zjistit pár informací ohledně tamějších silničních pravidel....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.