Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Co se děje s uzavírkou Horákovky? Dělníci odešli, čeká se na firmu, která položí asfalt

 
pondělí, 29. července 2019, 11:36

Hodně Liberečáků v posledních dnech překvapilo, že rekonstrukce třídy dr. Milady Horákové je téměř dokončena, chybí jen finální povrch, jenže staveniště je opuštěné a uzavírka trvá dál. Podle primátora se čeká na firmu, která právě povrch vozovky dokončí.

Uzavírka trvá už rok a čtvrt a zdá se, že se ještě o pár týdnů protáhne. Když na místo přijdete nyní, uvidíte opuštěný zasypaný výkop. A právě to lidi rozčiluje nejvíc. Hotovo mělo být původně už na konci roku, minulé vedení města ale nakonec povolilo stavbu prodloužit do 30. června. Toto datum uplynulo, stavební firma práci dokončila a odešla, hotovo ale stále není. 

„Město vysoutěžilo nového dodavatele na dokončení vozovky. V nejbližších dnech nastoupí na ulici Milady Horákové firma STRABAG, podle smlouvy má na dokončení 12 týdnů od převzetí staveniště,“ uvedl primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Uzavírka se tak od původního termínu protáhne téměř o deset měsíců. „Vysoutěžili jsme cenu 19,1 milionu korun. Část nákladů pokryjeme z dotaci z EU fondů. Proběhne kompletní rekonstrukce celého profilu komunikace v délce 420 metrů včetně chodníků, instalace 18 úsporných LED osvětlení, bezpečnostních ostrůvků a přechodů pro chodce,“ dodal primátor.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Jaroslav Zámečník
 


 

Kam dál?

Uzavírka dvou ulic v Jablonci se odkládá na začátek školního roku....

čtvrtek, 25. července 2019, 16:35

Plánovaná uzavírka ulic Poštovní a Budovatelů se posouvá na září. Důvodem zdržení je námitka, kterou podali čtyři Jablonečané ke...

Cyklisté v Jablonci nedbají na výbavu svých kol

úterý, 23. července 2019, 09:07

Jen dva ze 34 cyklistů, které zastavili strážníci městské policie minulá týden u jablonecké přehrady, měli správně vybavená kola....

Oprava lávky u Rádla zkomplikuje dopravu na I/65 na Jablonec

pondělí, 22. července 2019, 17:00

Oprava turistické lávky přes frekventovanou komunikaci I/65 u Rádla zkomplikuje dopravu z Prahy na Jablonec nad Nisou. Práce...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.