Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V polovině srpna dojde k výlukám na Jablonecku a Semilsku

 
úterý, 30. července 2019, 17:52

Kvůli opravám železničních přejezdů a svařování kolejí nepojedou některé noční vlaky mezi Rychnovem a Jeřmanicemi a také mezi Turnovem a Hodkovicemi.

K výluce mezi Rychnovem u Jablonce nad Nisou a Jeřmanicemi dojde dvě noci po sobě od 12. do 14. srpna. V té době nepojedou vlaky od 18:20 do 3:55. Většina vlakových spojů bude až na výjimky nahrazena autobusovou dopravou. „Rychlík R 1277 je nahrazen náhradní autobusovou dopravou v úseku Liberec - Turnov, autobus z důvodu omezení na silnici I/35 nezajíždí do Rychnova u Jablonce nad Nisou, cestující z Rychnova u Jablonce nad Nisou ve směru Turnov budou přepraveni vlakem bez omezení, cestující z Liberce pouze do Rychnova u Jablonce nad Nisou využijí autobus náhradní dopravy za vlak Os 5433,“ informoval za České dráhy Jiří Holub.

V některých případech je vlakové spojení nahrazeno autobusy jen v některém úseku. Tak například rychlík R 1262 bude nahrazen autobusovou dopravou mezi Turnovem a Libercem a R 1260 mezi Železným Brodem a Libercem (přes Turnov).

Mezi Turnovem a Hodkovicemi nad Mohelkou bude výluka probíhat také dvě noci po sobě od 14. do 16. srpna v čase od 18:45 do 4. hodiny ranní. I zde budou rychlíky nahrazeny autobusy. Z důvodu uzavírky železničního přejezdu ale nepojedou autobusy přes Doubí u Turnova. „Náhradní zastávka je na autobusové zastávce "Paceřice, Husa". Vlaky mohou navýšit zpoždění o cca 10-15 minut,“ upozornil Holub.

Napsal(a) redakce | Foto ČD

Štítky výluky, vlaky, doprava,

 


 

Kam dál?

Ve čtvrtek začne v Hodkovicích oprava kruháče, provoz budou řídit...

pondělí, 29. července 2019, 16:11

Už ve čtvrtek odstartuje oprava kruháče u benzínky v Hodkovicích nad Mohelkou. Rekonstrukce je rozplánovaná do celkem tří etap.

Co se děje s uzavírkou Horákovky? Dělníci odešli, čeká se na firmu,...

pondělí, 29. července 2019, 11:36

Hodně Liberečáků v posledních dnech překvapilo, že rekonstrukce třídy dr. Milady Horákové je téměř dokončena, chybí jen finální...

Uzavírka dvou ulic v Jablonci se odkládá na začátek školního roku....

čtvrtek, 25. července 2019, 16:35

Plánovaná uzavírka ulic Poštovní a Budovatelů se posouvá na září. Důvodem zdržení je námitka, kterou podali čtyři Jablonečané ke...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.