Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nulové mýtné v Jestřebí nebude. Musí vzniknout opatření, která zabrání kamionům místo objíždět

 
čtvrtek, 15. srpna 2019, 06:05

Liberecký kraj požádal v souvislosti se zavedením mýtného na nových úsecích o udělení výjimky na silnici I/38 z Jestřebí na hranici kraje směrem na Mladou Boleslav. Jenže ministerstvo výjimku odmítlo. Kraj se nyní musí uchýlit k nutným opatřením, aby uchránilo silnice, jež se nabízí jako objízdné trasy.

Kvůli mýtnému hrozí, že vozidla nad 3,5 tuny, kterých se mýto týká, budou využívat objízdné trasy. Dojde tak k výraznému zatížení krajských komunikací. „Vzhledem k tomu, že objízdné trasy zaberou vozidlům přibližně stejný čas, je zde velké riziko, že budou tyto trasy využívat,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Sviták.

Nyní tak Liberecký kraj bude žádat o omezení tranzitní nákladní dopravy nejen na úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje, ale také mezi Turnovem a hranicemi kraje na silnici I/35. „Abychom mohli podat žádost, musíme mít zpracovanou projektovou dokumentaci o umístění dopravního značení,“ sdělil hejtman Martin Půta.

Nové značky by měly omezit vjezd na silnice druhé třídy, které se nabízejí jako objízdná trasa, vozidlům nad 12 tun. Mezi vytipované úseky, které by mohli řidiči využívat ve snaze ušetřit na mýtu, jsou zejména silnice mezi Mnichovým Hradištěm a Mimoní, dále do Jablonného v Podještědí a přes Svor až do Rumburku.

O omezení tranzitní dopravy na silnicích II/262 a II/270 ale nerozhoduje pouze kraj. Potřeba je i souhlas dotčených obecních úřadů s rozšířenou působností a příslušných silničních správních úřadů. „Stát chce zavést mýto od 1. ledna. Já doufám, že k osazení silnic značkami by mohlo dojít přibližně v polovině příštího roku,“ komentoval náměstek. Hejtman ale zůstává podle svých slov optimistou. „Podle mého by se to mohlo podařit už na začátku roku,“ dodal.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MDČR
 


 

Kam dál?

Zipování na průtahu Libercem? Hodně řidičů pořád nechápe, jak se před...

středa, 14. srpna 2019, 17:45

Každý den je to stejné. Před zúžením na průtahu Libercem před tunelem se tvoří kolona. Jenže místo zipu tam probíhá chaotické...

Příjezd do Liberce brzdila dlouhá kolona až od Ždárku. Na Paceřáku se...

středa, 14. srpna 2019, 16:43

Na silnici 35 mezi Turnovem a Libercem byla ve středu odpoledne dlouhá kolona, která měla asi devět kilometrů. Od Ždárku až do...

Konec nalepování dálničních známek? Od roku 2021 budou řidiči...

středa, 14. srpna 2019, 15:32

Motoristé by měli od roku 2021 používat elektronické dálniční známky místo dosavadních papírových nálepek. Změnu zákona, která to...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.