Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kolony na Horákovce. U opravovaného úseku jezdí řidiči na červenou a po chodníku

 
pátek, 23. srpna 2019, 16:24

Pokud si chcete zachovat pevné nervy, v pátek odpoledne raději nevyrážejte na cestu autem po Liberci. Velké zdržení je klasicky na průtahu městem, kolabuje ale také Třída dr. Milady Horákové, průjezd přes ní je komplikovaný prakticky po celé její délce.

„Motorky i auta jezdí po chodníku, světelná signalizace není respektována. Stojí to ze všech stran,“ postěžoval si jeden ze čtenářů Drbny na situaci, která vzniká u opravovaného úseku.

Zdržení je velké, podle webu dopravninfo.cz si postojíte prakticky po celé délce třídy, tedy od křižovatky s Košickou až po Vratislavickou. „Velké kolony díky neohleduplným řidičům, zřejmě chtěli projet už pár vteřin na červenou a odmítli uvolnit cestu protijedoucím na zelenou z naší strany. Lidi chodí po chodníku a za nimi na chodníku dodávky, motorky a auta. Opravdu to je o život,“ dodal. 

Na komplikace si ale budeme ještě na několik týdnů muset zvyknout, hotovo má být až na konci října. A kudy objet? Cesta průtahem města je ve směru na Děčín kvůli omezení před tunelem také ucpaná a stojí se i v Košické.

Napsal(a) redakce | Foto Čtenář Drbny
 


 

Kam dál?

Konec tramvaje do Jablonce? Rekonstrukce a dostavba za více než...

úterý, 20. srpna 2019, 16:50

Pokud dopravní podnik do konce listopadu nepodá žádost o dotaci, velmi reálně hrozí možnost, že tramvaj mezi Libercem a Jabloncem...

Obchvat Frýdlantu? Nejspíš za třicet let. Vedl by kolem Větrova a...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 17:34

Je to stále spíš hudba budoucnosti, ale ve Frýdlantě nechtějí nic promeškat. Proto už nyní startují jednání o případném obchvatu,...

Nulové mýtné v Jestřebí nebude. Musí vzniknout opatření, která...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 06:05

Liberecký kraj požádal v souvislosti se zavedením mýtného na nových úsecích o udělení výjimky na silnici I/38 z Jestřebí na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.