Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V České Lípě se zaměřili na vraky v ulicích, začali je odtahovat

 
sobota, 24. srpna 2019, 16:56

V České Lípě se zaměřili na vraky aut odstavené v ulicích a začali je odtahovat. Náklady, které se pohybují kolem 300 korun, platí město. Pokud se ale podaří dohledat majitele, tak je po něm vymáhá. Nepojízdná auta odstavená na městských pozemcích už městští úředníci mapují několik měsíců.

„Vraky nejen hyzdí vzhled míst, ve kterých se nacházejí, ale mohou být i nebezpečné. Mohou se okolo nich stahovat osoby bez domova, různí zlodějíčci, kteří zkoumají, co by ještě ukradli. O části auta, které jsou poházené okolo, se může někdo zranit. Zároveň mohou z auta vytékat provozní kapaliny, které pak ničí životní prostředí," řekl místostarosta Jaroslav Turnhöfer (Živá Lípa). Odstavené vraky podle něj navíc blokují místa k parkování, kterých je ve městě nedostatek.

Není to jednoduché

„Legislativně to není jednoduchá záležitost, navíc celý proces je i časově náročný," řekl. Prohlásit auto za vrak navíc není podle místostarosty snadné. Zákon definuje vrak velmi obecně, což bývá v praxi problém, protože je těžké posoudit, kdy už auto vrakem je a kdy jím ještě není.

„Obecně lze říci, že vrakem je auto, které je zjevně nepojízdné, například mu chybí kola, motor, volant, části karoserie, skla a nejlépe více věcí najednou," doplnila mluvčí. Pokud úředníci takové auto na městských pozemcích objeví, je jejich primární snahou stav auta zaznamenat a dohledat majitele. Když se to nepovede, nechá ho odklidit město.

Odtáhli několik aut

„Už se nám podařilo několik takových aut odtáhnout, například z ulice E. Filly, z Moskevské nebo Liberecké ulice. Další lokality máme vytipované, budeme také rádi za případné podněty od občanů. Samozřejmě s odtahy město má nějaké náklady, ale myslím, že tato aktivita má smysl. Navíc, pokud se nám podaří dohledat majitele po odtahu auta, vymáháme pak náklady na něm. Vítáme však snahu občanů, kteří se o odstranění svých vraků postarají sami, bez zásahu města," dodal Turnhöfer.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Česká Lípa
 


 

Kam dál?

Kolony na Horákovce. U opravovaného úseku jezdí řidiči na červenou a...

pátek, 23. srpna 2019, 16:24

Pokud si chcete zachovat pevné nervy, v pátek odpoledne raději nevyrážejte na cestu autem po Liberci. Velké zdržení je klasicky...

Konec tramvaje do Jablonce? Rekonstrukce a dostavba za více než...

úterý, 20. srpna 2019, 16:50

Pokud dopravní podnik do konce listopadu nepodá žádost o dotaci, velmi reálně hrozí možnost, že tramvaj mezi Libercem a Jabloncem...

Obchvat Frýdlantu? Nejspíš za třicet let. Vedl by kolem Větrova a...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 17:34

Je to stále spíš hudba budoucnosti, ale ve Frýdlantě nechtějí nic promeškat. Proto už nyní startují jednání o případném obchvatu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.