Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dopravní omezení na silnici 35 mezi Libercem a Turnovem nekončí

 
středa, 28. srpna 2019, 11:00

Dopravní omezení na frekventované čtyřproudé silnici 35 mezi Libercem a Turnovem nekončí. Už ve čtvrtek sice skončí práce na úseku od Jeřmanic na Hodkovice nad Mohelkou, v polovině září se ale začne pracovat na silnici ve směru na Liberec. Práce na trase skončí až v říjnu. Řidiči se musejí obrnit trpělivostí, kvůli rekonstrukci mostu bude totiž uzavřena i silnice na Záskalí, po níž mnozí kolony na silnici 35 objíždějí.

Na silnici z Liberce na Turnov a Prahu se pracuje už od dubna na rekonstrukci mostu u Jeřmanic. Doprava je tam svedena na polovinu vozovky. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) navíc přidalo o prázdninách opravu povrchu silnice. Část vozovky byla ještě z roku 1998 a opravu už nutně potřebovala. „Ve čtvrtek 29. srpna skončí práce na výměně vrstev vozovky od Jeřmanic po Hodkovice nad Mohelkou. Zůstane omezení na mostě v Jeřmanicích, kde se bude pracovat až do 10. října," řekl vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp. Dál tam proto bude doprava svedena na polovinu silnice.

Omezení už za Makrem

„Od 15. září začne oprava krytu vozovky od mostu v Jeřmanicích po železniční most, který vede nad čtyřpruhou silnicí. Z toho důvodu bude doprava od Liberce na Turnov svedena do protisměru už za Makrem u Liberce až po Jeřmanice," popsal další omezení Čáp. I toto omezení by ale mělo skončit spolu s opravou mostu do 10. října. ŘSD už podle Čápa na 27. až 29. září naplánovalo pokládku asfaltu na silnici i na mostě v Jeřmanicích. „Sjezd v Jeřmanicích by proto měl být v těch třech dnech zcela uzavřený," dodal.

Už v neděli 1. září začne úplná uzavírka na silnici třetí třídy na Záskalí, kterou řidiči často využívají k tomu, aby se vyhnuli dlouhým kolonám na opravované silnici 35. Liberecký kraj tam musí nechat zrekonstruovat most, který je v havarijním stavu. „Most se bude přestavovat na propustek. Začne se úplnou uzavírkou, která bude trvat do neděle 15. září," řekl Čáp. Pak se bude na místě až do poloviny listopadu pracovat za částečné uzavírky. „Doprava tam bude řízena kyvadlově," dodal.

Napsal(a) ČTK | Foto Vojta Trojan
 


 

Kam dál?

Zmizí kamiony v neděli z českých dánic? Vláda chce prosadit zákaz

středa, 28. srpna 2019, 06:01

Vláda chce legislativně zakázat jízdu kamionů v neděli od půlnoci do 22:00, podobně jako je to jinde v Evropě. Teď mohou nákladní...

Pozor, v neděli se mění některé jízdní řády autobusů v Libereckém...

úterý, 27. srpna 2019, 17:41

V neděli 1. září se v rámci celostátních změn upravují jízdní řády vybraných linek a spojů v autobusové dopravě v Libereckém...

Bouralo se na příjezdu do Liberce, a také u průmyslové zóny

úterý, 27. srpna 2019, 10:17

Dopravu v Liberci už brzy ráno komplikovaly nehody. V půl sedmé se srazila dvě auta na ulici České mládeže a výrazně tak ztížila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.