Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravy mostů v Turnově se protáhnou. Chodci se sem vrátí nejdříve v půlce listopadu

 
pondělí, 2. září 2019, 10:40

I když se s prvním zářijovým dnem měl vrátit na most na obchvatu Turnova život, zatím alespoň v podobě chodců, chodníky zůstávají uzavřené. Opravy se totiž protáhnou.

Chodci tak budou moci využívat most nejdříve v polovině listopadu. „K posunu termínu, který byl původně naplánovaný na prvního září, došlo kvůli havarijnímu stavu závěrných zídek krajních opěr,“ sdělil starosta Turnova Tomáš Hocke a vysvětlil, že během příprav nebylo možné tato místa natolik prozkoumat, aby byl havarijní stav odhalen.

Celkově by rekonstrukce dvou na sebe navazujících mostů měla trvat do příštího srpna. „Na zimu by měl být most kompletně otevřen a uzavírka druhé poloviny je naplánovaná na březen,“ dodala mluvčí města Zdenka Štrauchová.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Turnov

Štítky rekonstrukce, Turnov, most,

 


 

Kam dál?

Renovace železničního mostu u Zahrádek přijde na 50 milionů korun

neděle, 1. září 2019, 18:10

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nechává zrekonstruovat přes 100 let starý železniční most přes národní přírodní památku...

Město chce před Chicago barem semafor, má pomoct propustnosti...

sobota, 31. srpna 2019, 07:12

Mluví se o tom roky. Má být na křižovatce před bývalým Plauditem semafor, nebo ne? Lidé tu po přechodu ve špičkách tvoří...

S novým školním rokem bezpečně

pátek, 30. srpna 2019, 14:10

Příští týden začíná v České republice nový školní rok. Děti se vrací do školních lavic. Někdo o ročník výš, někdo přechází na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.