Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nový povrch ve Švermovce vydržel rok. ČEZ silnici překopal kvůli přípojkám

 
čtvrtek, 5. září 2019, 11:16

Od loňského června mohli řidiči konečně využít nového povrchu silnice mezi Svedem a slévárnou v Ostašově. Jenže neporušený asfalt vydržel právě rok, kdy tu ČEZ k jednotlivým domům překopal přípojky. Jednotlivé výkopy jsou přitom dodnes dokončeny pouze provizorně a čeká se na vytvoření finálního povrchu.

„Celé roky se čekalo, než se opraví silnice od Slévárny ke Svedu a teď, pár měsíců po položení asfaltu se ke každému baráku kope v té nové silnici přípojka. Zavřel bych toho člověka, co to povolil, copak to nešlo udělat dřív?“ rozčiloval se na facebooku Martin Prekop a k němu se přidala řada dalších lidí. „Takhle se rozčiluju denně když tudy jedu. A ty jejich opravené šlincy už jsou teď jak vlnobití, se těším na zimu,“ přidala se třeba Jitka Růžičková.

Koordinace prací se momentálně při uzavírkách v Liberci řeší asi nejvíce. Jedná se totiž většinou o sdružené investice, kdy se oprava silnice využije k rekonstrukcí kanalizace a sítí. To je třeba případ Horákovky, která se neúměrně natahovala.V případě Švermovy ulice ale případ dospěl ještě dál. Už hotový povrch zničil ČEZ kvůli přípojkám, které nestihl udělat v době opravy silnice. „V roce 2017 jsme písemně vyžadovali po společnosti ČEZ distribuce a.s. provedení opravy nejpozději v roce 2018, nebo případně pokládku chrániček v tomto období, a to z důvodu již stavebně nevyhovujícího technického stavu komunikace,“ řekl Vedoucí odboru správy veřejného majetku David Novotný.

Jenže tady vznikl problém, ČEZ si nemohl osadit nové chráničky před opravou komunikace, neboť je neměla povolena stavebním úřadem, a to právě kvůli uvedeným námitkám. „Technický stav distribuční stě společnosti ČEZ si vyžadoval opravu a úpravu stavebních vedení. Bohužel teď při opravě kabelů ČEZ Distribuce a.s. bude provádět celoplošnou opravu komunikace Švermova v místech zásahů – překopů,“ dodal Novotný.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Martin Prekop
 


 

Kam dál?

Liberečtí tramvajáci zabodovali na mezinárodní soutěži v jízdě...

středa, 4. září 2019, 09:26

Mezinárodní soutěž v jízdě zručnosti řidiček a řidičů tramvají České a Slovenské republiky proběhla první zářijový den v Brně....

Opravy mostů v Turnově se protáhnou. Chodci se sem vrátí nejdříve v...

pondělí, 2. září 2019, 10:40

I když se s prvním zářijovým dnem měl vrátit na most na obchvatu Turnova život, zatím alespoň v podobě chodců, chodníky zůstávají...

Renovace železničního mostu u Zahrádek přijde na 50 milionů korun

neděle, 1. září 2019, 18:10

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nechává zrekonstruovat přes 100 let starý železniční most přes národní přírodní památku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.