Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Silnice v Lindavě se dočká opravy, je to největší letošní akce a vyjde na 102 milionů

 
neděle, 8. září 2019, 09:45

Ačkoli se kraji nepodařilo získat na opravu silnice v Lindavě žádnou dotaci, přesto na opravu dojde. Liberecký kraj ji zafinancuje ze svého. Silnice je výrazně poškozena již od povodní v roce 2010.

Silnice třetí třídy v Lindavě na Českolipsku se rekonstrukce dočkala až devět let od povodní, které ji poškodily. Obnova přijde na 102 milionů korun a celou ji Liberecký kraj zaplatí ze svého. Je to největší akce kraje v letošním roce, nebylo možné na ni získat dotaci, takže bylo nutné najít prostředky v krajském rozpočtu, řekl při dnešním zahájení stavby náměstek libereckého hejtmana Jan Sviták.

Silnice rekonstrukci nutně potřebuje, při bleskových povodních v srpnu 2010 byla stejně jako další komunikace v této oblasti poškozena vodou, asfalt je viditelně potrhaný, povrch je plný výmolů a děr. „Voda tady tehdy tekla přes silnici, opravovalo se tu několik mostů a je škoda, že se nedostala na seznam povodňových škod a kraj ji tak teď celou musí zaplatit ze svého,“ řekl hejtman Martin Půta. Je to podle něj poučení do budoucna. Svým následovníkům proto pro případ podobných povodní nechá vzkaz: „Když je povodeň, napište tam všechno.“

Rekonstrukce se teď dočká bezmála 5,5 kilometrů dlouhý úsek silnice z Cvikova do Lindavy. „Není to jen o asfaltových površích, ta stavba zahrnuje pět opěrných zdí a více než 30 propustků, což je vlastně důvod poměrně vysoké ceny,“ řekl ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička. Stavba je naplánovaná až do září příštího roku, motoristé tam proto musejí počítat s omezeními a částečnými uzavírkami. „Na pokládku asfaltu bude silnice zcela uzavřena, protože ji chceme mít beze švů,“ dodal Růžička.

K obnově silnice se projektem za deset milionů korun připojí i město Cvikov. „Máme připravenou akci zaměřenou na zvýšení bezpečnosti autobusových zálivů, dostali jsme na to ze Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci 8,5 milionu,“ řekl cvikovský místostarosta Petr Vrabec. Součástí bezpečnostních zálivů jsou podle Vrabce chodníky, nejdelší bude u sklárny Lasvit Ajeto. „Součástí zálivů je i takzvané clonové nasvícení, aby všichni chodci byli dobře vidět,“ dodal místostarosta.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Nový povrch ve Švermovce vydržel rok. ČEZ silnici překopal kvůli...

čtvrtek, 5. září 2019, 11:16

Od loňského června mohli řidiči konečně využít nového povrchu silnice mezi Svedem a slévárnou v Ostašově. Jenže neporušený asfalt...

Liberečtí tramvajáci zabodovali na mezinárodní soutěži v jízdě...

středa, 4. září 2019, 09:26

Mezinárodní soutěž v jízdě zručnosti řidiček a řidičů tramvají České a Slovenské republiky proběhla první zářijový den v Brně....

Opravy mostů v Turnově se protáhnou. Chodci se sem vrátí nejdříve v...

pondělí, 2. září 2019, 10:40

I když se s prvním zářijovým dnem měl vrátit na most na obchvatu Turnova život, zatím alespoň v podobě chodců, chodníky zůstávají...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.