Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dopravu v Novém Boru od pondělí zkomplikuje uzavírka ve Skalické ulici

 
sobota, 14. září 2019, 08:35

Uzavírka ve frekventované Skalické ulici zkomplikuje od pondělí dopravu v Novém Boru. Řidiči budou muset místo složitě objíždět, vedení města jim proto doporučuje se lokalitě zcela vyhnout. Až do konce listopadu bude zcela uzavřený zhruba 150 metrů dlouhý úsek Skalické ulice po křižovatku s ulicí Ke Koupališti.

Důvodem dopravního omezení je oprava vodovodu a kanalizace, veřejného osvětlení a vedení nízkého napětí, která bude ve dvou etapách prováděna až do konce roku. „Doporučujeme řidičům, se této lokalitě zcela vyhnout a využívat další vjezdy či výjezdy na hlavní komunikaci I/9," uvedl Vladan Pokorný z radniční technické správy majetku.

V první etapě práce zcela uzavřou uvedený úsek od 16. září do 30. listopadu. Objízdná trasa pro osobní auta při cestě z města na obchvat povede ulicí U Trati, do města pak ulicemi Jabloňová, Zahradní a Ke Koupališti. Po 30. listopadu by měla být již průjezdná pravá polovina Skalické ulice, po níž se řidiči dostanou do města. Pro cestu z města bude ale stále platit objízdná trasa přes ulici U Trati.

Uzavírka se dotkne i autobusů. Do poloviny prosince budou na linkách 456 z Nového Boru přes Skalici a Manušice do České Lípy a 457 z Nového Boru přes Skalici do Slunečné platit výlukové jízdní řády. „Zastávka Nový Bor-prodejna nebude obsluhována. Na zastávkách Nový Bor-sídliště Skalická a Nový Bor-gymnázium zastaví pouze vybrané spoje v ranní a odpolední špičce. Náhradou budou autobusy zastavovat v zastávce Nový Bor-Husova a Nový Bor-Stadion, vyjma spojů vedených přes sídliště Skalická," řekl koordinátor veřejné dopravy Libereckého kraje Jan Roženský.

Od pátku 20. září do konce listopadu je naplánovaná také úplná uzavírka Vančurovy ulice od Liberecké po ulici Svatopluka Čecha. Důvodem je oprava povrchu a žlabu pro odvod vody. Současně bude částečně uzavřený úsek od ulice Svatopluka Čecha po Štursovu. „Od Svatopluka Čecha po ulici Mánesova proběhne rekonstrukce vodovodu a od Příkré po Štursovu se budou opravovat kanalizační šachty," řekl Pokorný. Uzavírka tam bude prováděna po částech, nový povrch by měla Vančurova ulice dostat příští rok na jaře.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Silnice v Lindavě se dočká opravy, je to největší letošní akce a...

neděle, 8. září 2019, 09:45

Ačkoli se kraji nepodařilo získat na opravu silnice v Lindavě žádnou dotaci, přesto na opravu dojde. Liberecký kraj ji...

Nový povrch ve Švermovce vydržel rok. ČEZ silnici překopal kvůli...

čtvrtek, 5. září 2019, 11:16

Od loňského června mohli řidiči konečně využít nového povrchu silnice mezi Svedem a slévárnou v Ostašově. Jenže neporušený asfalt...

Liberečtí tramvajáci zabodovali na mezinárodní soutěži v jízdě...

středa, 4. září 2019, 09:26

Mezinárodní soutěž v jízdě zručnosti řidiček a řidičů tramvají České a Slovenské republiky proběhla první zářijový den v Brně....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.