Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Komplikace v Hrádku. Frekventovaná Liberecká ulice bude od pondělí jednosměrná

 
pátek, 20. září 2019, 11:32

Příjezd do Hrádku od Liberce bude od pondělí komplikovanější. V Liberecké ulici začíná kompletní rekonstrukce. Na podzim se bude opravovat plynovod, na jaře pak budou uzavírky pokračovat.

Nejfrekventovanější hrádecká dopravní cesta projde kompletní rekonstrukcí, která zahrnuje inženýrské sítě pod povrchem, samotnou vozovku, chodníky i celkový vzhled ulice a okolní zeleně.

První část rekonstrukce se chystá už od pondělí, bude se rekonstruovat plynovod a úsek od železničního přejezdu až k odbočce do sídliště Liberecká pouze jednosměrný. Po skončení těchto prací bude ulice přes zimu opět normálně průjezdná, další uzavírky jsou pak plánované na jaro, kdy se práce opět rozběhnou.

Napsal(a) redakce | Foto Město Hrádek nad Nisou
 


 

Kam dál?

Průtah ve směru na Děčín u tunelu bude zavřený. Omezení skončí v říjnu

středa, 18. září 2019, 09:24

Už ve čtvrtek se na více než dva týdny uzavře průtah městem ve směru na Děčín u tunelu. Důvodem jsou dokončovací práce po opravě...

Řidiči se musí připravit na omezení mezi Doksy a Dubou, probíhá tu...

úterý, 17. září 2019, 07:45

Mezi Dubou a Doksy odstartovaly práce na rozsáhlé rekonstrukci silnice druhé třídy. Náklady přesahují 100 milionů korun a opravy...

Stává se z Benešáku parkoviště? Zastavují tu nejen zásobovací auta

úterý, 17. září 2019, 06:00

Benešovo náměstí je srdcem Libercem, zázemím kulturních akcí i místem, které nemůže vynechat žádný turista. Vedle terásek...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.