Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hlavní tah na Liberec zablokovaly dvě nehody. Řidiči museli přes Záskalí

 
úterý, 8. října 2019, 15:10

Několik kilometrů dlouhá kolona se dnes po poledni vytvořila na silnici 35 u Hodkovic ve směru na Liberec. Postupně se tam staly dvě dopravní nehody. Komunikace byla uzavřená, řidiči museli volit objížďku po staré silnici.

První nehoda se stala v poledne, kdy auto na 33,5 kilometru skončilo ve svodidlech. V místě nehody se ale o hodinu a půl později srazila další dvě auta. „Na místě zasahují složky IZS. Komunikace je neprůjezdná. Doporučujeme řidičům ve směru do Liberce zvolit po dobu uzavírky komunikace objízdnou trasu přes Záskalí,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Okolnosti a příčiny vzniku dopravní nehody a havárie vozidla jsou předmětem vyšetřování dopravních policistů.

Napsal(a) redakce | Foto Miroslav Netušil
 


 

Kam dál?

Chrastavu čeká ve čtvrtek uzavírka na Střeleckém vrchu

pondělí, 7. října 2019, 16:10

Obyvatelé sídliště Střelecký vrch v Chrastavě se dočkají nového asfaltového povrchu. To se ale neobejde bez jednodenní úplné...

Komplikace v Horním Hanychově. Pod Ještěd nepojedou tramvaje, Starou...

neděle, 6. října 2019, 14:32

Zhruba pět týdnů by měly trvat stavební práce v ulici Stará Ještědská v Horním Hanychově v Liberci. Ulice bude od pondělí...

Řidiče na hlavním tahu na Prahu čekají velké komplikace. Na jaře...

neděle, 6. října 2019, 09:52

Už na jaře by měla podle plánu Ředitelství silnic a dálnic začít celková rekonstrukce křižovatky u Rádelského mlýna na silnici 35...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?