Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Průtah Libercem blokuje několik dopravních omezení

 
úterý, 9. června 2015, 19:33

Průtah Libercem blokují na zhruba dvou kilometrech tři dopravní omezení. Na silnici I/35 se v těchto dnech frézuje na dvou místech poblíž Stráže nad Nisou a to v obou směrech, další zúžení může blokovat provoz ve špičce poblíž nájezdu od průmyslové zóny Sever, kde vzniká nová nájezdová rampa.

Stavba nového nájezdu je v plném proudu. Dělníci před třemi týdny začali se stavbou na posledním kruhovém objezdu pod nákupním centrem Géčko. Za několik měsíců by se téměř nepoužívaný výjezd do Úvozní ulice měl změnit v nájezd na frekventovaný průtah Libercem.

„Stavba nové rampy ve směru na Turnov by měla stát něco málo přes dvacet milionů korun,“ řekla Drbně mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Na co se tedy mají řidiči připravit? Výjezd do Úvozní ulice na prvním kruhovém objezdu směrem od Globusu se změní v nájezdovou rampu ve směru na Turnov.

„Jeden z kruhových objezdů tím bude upraven do jiného dopravního režimu. Tato úprava by měla ulehčit přetíženému silničnímu provozu na takzvaném sněhuláku,“ doplnila mluvčí magistrátu Zuzana Minstrová.

S omezeními poblíž „sněhuláka“ musí řidiči počítat až do půlky listopadu, kdy by měla být úprava kruhového objezdu a stavba nové rampy dokončena.

Ještě týdne bude dopravu blokovat obousměrné zúžení do jednoho pruhu poblíž Svárova, kde dělníci frézují vozovku a pokládají nový povrch.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Řidičce ujelo auto, srazilo lavičku a zastavilo se o kašnu

úterý, 9. června 2015, 12:58

Zřejmě svůj dne neměla v pondělí majitelka Fabie, která parkovala na náměstí v Železném Brodě. Řidička zaparkovala před budovou...

Kubelíkova ulice je u Uralské zavřená, musíte jet jinudy

úterý, 9. června 2015, 09:15

Pokud se chystáte jet Kubelíkovou ulicí v Liberci, raději zvolte jinou trasu. Část ulice u křižovatky s Uralskou je totiž od...

Známe vítěze krajského kola tradiční Dopravní soutěže mladých cyklistů

pondělí, 8. června 2015, 22:31

Ve dnech 4. a 5. června se na dětském dopravním hřišti v Jablonci nad Nisou uskutečnilo krajské kolo Dopravní soutěže mladých...

Střet osobního vozu s vlakem zastavil provoz na Frýdlantsku

pondělí, 8. června 2015, 18:15

Střet osobního auta s vlakem zastavil provoz na železniční trati mezi Frýdlantem a Novým Městem pod Smrkem na Liberecku. Jeden...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.