Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stavba kruhového objezdu v Rochlici je v plném proudu

 
sobota, 10. října 2015, 19:16

Rekonstrukce jedné z nejnepřehlednějších křižovatek v Liberci je v plném proudu. Stavební práce na kruhovém objezdu v Rochlici se posunuly do další etapy. Stavbaři se v těchto dnech soustředí na nová připojení ke kruhovému objezdu, který nahradí původní nepřehlednou křižovatku ulic Dobiášova - Krejčího - Pazderkova. Současně poblíž vznikají nové autobusové zálivy. V Dobiášově ulici pak finišuje výstavba nového chodníku.

„Postupujeme tak, abychom v co největší míře zachovali dopravní obslužnost, a aby místní obyvatelé pocítili dopravní omezení co nejméně. O případných uzavírkách konkrétních míst budeme občany včas informovat,“ uvedl náměstek pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.

Těžká technika se zakousla také do dolní části Dobiášovy ulice. Tady dojde k přemístění odstavných ploch pro autobusy MHD. Muselo se proto přistoupit k uzavírce u Zeleného údolí.

Cílem akce za 11,7 milionu korun je zvýšení bezpečnosti v Dobiášově ulici, která je dopravně nejvytíženější silnicí ve čtvrti s 10 tisíci obyvateli.

Rekonstrukce Dobiášovy ulice je součástí revitalizace sídliště, která začala před 11 lety. Největším problémem sídliště s bezmála 3400 byty jsou úzké komunikace a nedostatek prostoru k parkování. V posledních letech se investovalo hlavně do úprav ulic, parků a dětských hřišť, přibyly desítky míst k parkování. Peníze šly nejen do veřejných prostranství, ale také do modernizace panelových domů. Město v rámci IPRM Liberec - Regenerace sídliště Rochlice investovalo z evropských fondů do minulého roku 220 milionů korun, další projekty za desítky milionů korun realizuje letos.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Dopravu v centru Liberce blokovala nehoda motocyklisty a osobáku

sobota, 10. října 2015, 15:10

Dopravu v centru Liberce blokovala v sobotu odpoledne nehoda motocyklisty, který se střetl s osobním automobilem na Sokolovském...

Policie hledá důležitého svědka tragické nehody ve Smržovce

sobota, 10. října 2015, 08:14

Policie hledá důležitého svědka nehody ve Smržovce. Ve čtvrtek tam po srážce s dodávkou zemřela čtyřiasedmdesátiletá...

Na mokré silnici dostala smyk, zastavila až o skálu

pátek, 9. října 2015, 14:23

Pospíchat na mokré silnici se nevyplatilo majitelce Volkswagenu Polo, která včera odpoledne projížděla přes Držkov. Na mokré...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.