Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Dobiášově ulici se začíná rýsovat nový kruhový objezd

 
úterý, 3. listopadu 2015, 19:58

V liberecké Rochlici se už pomalu rýsuje nová křižovatka ulic Dobiášova, Pazderkova a Krejčího. S výstavbou nového kruhového objezdu se začalo v září letošního roku a hotovo by mělo být do konce listopadu.

„Společně se zástupcem dopravního podniku jsme upozornili také na pár drobností, které jsme si se zástupcem zhotovitele na místě ujasnili. Věříme, že termín dokončení bude splněn a že se lidé mají na co těšit,“ řekl po nedávné kontrole staveniště náměstek primátora Tomáš Kysela.

Nový tvar již dostala křižovatka ulic Dobiášova - Krejčího – Pazderkova. Původní nepřehlednou křižovatku nahradil kruhový objezd s poloměrem středního ostrůvku 9 metrů. Dokončené je vytvarování autobusových zálivů, usazení nových obrubníků pro stávající i nové chodníky a vozovky a umístění stožárů veřejného osvětlení. Dobiášovu ulici lemuje nově vysázené stromky. Stavbaři se naplno soustředí také na dolní část Dobiášovy ulice. Tady vzniká odstavná plocha pro autobusy. Vjezd do Dobiášovy ulice ve směru od stávajícího kruhového objezdu proto bývá omezený.

Rekonstrukce Dobiášovy ulice je součástí revitalizace sídliště, která začala před 11 lety. Největším problémem sídliště s bezmála 3400 byty jsou úzké komunikace a nedostatek prostoru k parkování. V posledních letech se investovalo hlavně do úprav ulic, parků a dětských hřišť, přibyly desítky míst k parkování. Peníze šly nejen do veřejných prostranství, ale také do modernizace panelových domů. Město v rámci IPRM Liberec - Regenerace sídliště Rochlice investovalo z evropských fondů do minulého roku 220 milionů korun, další projekty za desítky milionů korun realizuje letos. Právě probíhající výstavba kruhového objezdu vyjde na 42 milionů korun a z velké části ji zaplatí dotace z Evropské unie.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Král
 


 

Kam dál?

VIDEO: Na průtah Libercem navede řidiče nová rampa u Géčka. V pondělí...

úterý, 3. listopadu 2015, 14:26

Řidiči neoblíbený „sněhulák“ pod nákupním centrem Géčko je minulostí, tedy alespoň částečně. Dělníci dokončili nový nájezd ve...

Revize zastavila na dva týdny lanovku na Ještěd

pondělí, 2. listopadu 2015, 13:36

Skoro dva týdny bude mimo provoz lanovka na Ještěd. Dnes ji zastavila pravidelná revize. Kompletní kontrolou projdou mechanická...

MHD v Turnově bude dalších pět let zajišťovat BusLine

pondělí, 2. listopadu 2015, 12:45

Městskou hromadnou dopravu (MHD) v Turnově bude dalších pět let zajišťovat firma Busline, cena pro město se od ledna 2016 zvýší...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.