Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Silnice přes Oldřichov zůstane pro kamiony uzavřena do pondělí

 
středa, 20. ledna 2016, 14:36

Až do pondělí zůstane pro kamiony nad šest tun na Liberecku uzavřena silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu. S ohledem na vývoj počasí se silničáři rozhodli uzavírku komunikace prodloužit. Silničáři cestu uzavřeli minulý pátek dopoledne, když na kluzké silnici ve stoupání na Raspenavu uvízl kamion. Nechtějí riskovat, že se to bude opakovat.

"Situace je tam stále stejná, povrch silnice je zledovatělý. Těžké kamiony mohou využít objízdnou trasu přes Frýdlant, která je sice o pět kilometrů delší, časově to ale vyjde na stejno, protože se solí," dodal hlavní dispečer krajské správy silnic Pavel Pospíšil.

Teploty v kraji se dnes po celý den drží pod bodem mrazu, většinou je zataženo, místy se objevují sněhové přeháňky. I na hlavních tazích musí motoristé počítat se zbytky rozbředlého sněhu. Dopoledne měly kamiony problémy v Desné a také v Lomnici nad Popelkou, kde vázly ve stoupání.

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou holé a mokré, v místech se sněžením mohou být vozovky mokré po chemickém ošetření nebo se zbytky sněhu. Pozor by si měli dát řidiči na silnicích nižších tříd, kde se nesolí. Tam leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu, která může klouzat. Bez zimní výbavy by motoristé neměli vyjíždět.

Napsal(a) ČTK | Foto Michael Daněk

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

  • Kavárna Organza mění koncept. Liberečany...

 
 

Kam dál?

Liberecký kraj chce nové vlaky pro další tratě, koupí je dopravci

pondělí, 18. ledna 2016, 17:25

Liberecký kraj chce v příštích letech pořídit moderní vlaky pro další regionální železniční tratě. Stejně jako u...

Jízdní řády změní svou podobu. Dopravní podnik posílí linky do Krásné Studánky i k aréně

pondělí, 18. ledna 2016, 08:20

Jízdní řády několika linek městské hromadné dopravy projdou koncem února změnami. Pokud radní na svém únorovém jednání...

SJÍZDNOST: Sníh leží na silnicích nižších tříd, jedna cesta je zavřena

neděle, 17. ledna 2016, 09:39

Silnice v Libereckém kraji jsou dnes sjízdné s velkou opatrností. Na cestách leží sníh, místy se pod ním může objevit...