Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Jak probíhá přestavba nebo lakování tramvají? Drbna navštívila vozovnu dopravního podniku

neděle, 28. února 2016, 11:01

Flotila dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou čítá zhruba 150 autobusů a 70 tramvají určených pro městskou hromadnou dopravu v obou městech. Na 75 tramvajových a autobusových linkách přepravil dopravní podnik například v roce 2014 více než 42 milionů cestujících a najezdil při tom bezmála 7,5 milionu kilometrů. Jak ale vypadá vozovna, kde prochází například tramvaje pravidelnou údržbou, lakují se nebo přestavují na bezbariérové? Jeden takový běžný den ve vozovně v Mrštíkově ulici v Liberci pro vás nafotila Liberecká Drbna.

 
 
Napsal(a) Michael Daněk | Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Policisté pátrají po řidiči, který před Barbarem naboural zaparkované...

sobota, 27. února 2016, 11:16

Liberečtí policisté pátrají po dalším nezodpovědném řidiči, který ujel od nehody. Tentokrát jde o událost, ke které došlo minulou...

Bezohledný řidič naboural na výpadovce z Turnova do projíždějícího...

pátek, 26. února 2016, 11:56

Turnovští policisté od čtvrtečního rána pátrají po neznámém řidiči, který na výpadovce z města způsobil nehodu, od které odjel....

Riziko vzniku smrtelné nehody v noci vzrůstá až čtyřikrát

čtvrtek, 25. února 2016, 22:49

Víte, že pravděpodobnost usmrcení za tmy je vyšší 3-4x než za dne? Nejohroženější jsou mladí lidé a senioři, riziko jejich...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v žádném případě nezastaví, premiér se musí podle jeho tehdejšího vyjádření očistit sám. Názor nezměním, protože bych se tím zesměšnil, řekl tehdy. Ve čtvrtek přitom v rozhovoru pro televizi Barrandov Zeman uvedl, že kdyby bylo nedávno zastavené Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo obnoveno, takzvanou abolici by v případě předsedy vlády udělil. Doufá ale v to, že to nebude nutné. Podle Hradu Zeman názor nezměnil.

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.