Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ztratili jste peněženku nebo třeba deštník v MHD? Nálezy najdete na eZtrátách

 
středa, 29. června 2016, 12:00

Dopravní podnik se od července zapojí do projektu eZtráty. Ten umožní cestujícím jednoduchou orientaci v nalezených předmětech v autobusech a tramvajích. Všechny nálezy budou nově umístěny na portále www.eztraty.cz, kde si cestující jednoduše vyhledají nalezené předměty v MHD. Portál využívají také další organizace a města.

„Na webu jednoduše zjistíte, zda se ztracená věc dostala ke svému majiteli. Majitel ztracené peněženky nebo třeba batohu se také ke ztracené věci může přihlásit přes web,“ řekla  Anna Betlachová, vedoucí Zákaznického centra a předprodeje DPMLJ.

Projekt eZtráty přichází také s funkcí pojmenovanou Vrátilka. To je nálepka či klíčenka, která umožní přímé vrácení věci majiteli. Jednoduchost podpoří snahu městům, firmám i ostatním lidem věci vracet. Nálezce pouze opíše RC kód z Vrátilky na web a věc se ohlásí sama majiteli. Díky této funkci se už nemusíte spoléhat pouze na vlastní hledání.

„Vrátilky, tedy štítky kterými si může každý pro případ ztráty označit své věci, jsou nyní v prodeji i na Zákaznickém centru a předprodeji dopravního podniku,“ dodala Betlachová. Sada osmnácti samolepek s originálními kódy stojí symbolických 80 korun.

Kromě libereckého dopravního podniku je do projektu eZtráty zapojen například také Ski areál Ještěd nebo Krajská nemocnice Liberec.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto eZtraty.cz
 


 

Kam dál?

V Hodkovické ulici se střetl osobák s motocyklem, jeden člověk...

úterý, 28. června 2016, 09:52

Dopravu v Hodkovické ulici v Liberci zastavil dnes po deváté hodině ranní střet motocyklu s osobním automobilem. Při nehodě se...

Dopravu v Jablonci zkomplikují v létě opravy komunikací

pondělí, 27. června 2016, 20:05

Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikují v létě opravy ulic, chodníků a parkovišť. Díky levnější zimní údržbě do nich může dát...

Z Liberce vyjel dnes poprvé přímý letní vlak k Máchovu jezeru

sobota, 25. června 2016, 12:11

Z Liberce vyjel dnes v 9:44 poprvé přímý vlak k Máchovu jezeru. Jezdit bude do konce prázdnin, ale jen o víkendech a svátcích....

Liberec upravil vyhlášku pro zkoušky taxikářů

pátek, 24. června 2016, 07:20

Liberec od července upraví pravidla pro složení zkoušky, která je podmínkou pro práci taxikáře ve městě. Novelu vyhlášky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.