Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ztratili jste peněženku nebo třeba deštník v MHD? Nálezy najdete na eZtrátách

 
středa, 29. června 2016, 12:00

Dopravní podnik se od července zapojí do projektu eZtráty. Ten umožní cestujícím jednoduchou orientaci v nalezených předmětech v autobusech a tramvajích. Všechny nálezy budou nově umístěny na portále www.eztraty.cz, kde si cestující jednoduše vyhledají nalezené předměty v MHD. Portál využívají také další organizace a města.

„Na webu jednoduše zjistíte, zda se ztracená věc dostala ke svému majiteli. Majitel ztracené peněženky nebo třeba batohu se také ke ztracené věci může přihlásit přes web,“ řekla  Anna Betlachová, vedoucí Zákaznického centra a předprodeje DPMLJ.

Projekt eZtráty přichází také s funkcí pojmenovanou Vrátilka. To je nálepka či klíčenka, která umožní přímé vrácení věci majiteli. Jednoduchost podpoří snahu městům, firmám i ostatním lidem věci vracet. Nálezce pouze opíše RC kód z Vrátilky na web a věc se ohlásí sama majiteli. Díky této funkci se už nemusíte spoléhat pouze na vlastní hledání.

„Vrátilky, tedy štítky kterými si může každý pro případ ztráty označit své věci, jsou nyní v prodeji i na Zákaznickém centru a předprodeji dopravního podniku,“ dodala Betlachová. Sada osmnácti samolepek s originálními kódy stojí symbolických 80 korun.

Kromě libereckého dopravního podniku je do projektu eZtráty zapojen například také Ski areál Ještěd nebo Krajská nemocnice Liberec.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto eZtraty.cz
 


 

Kam dál?

Řidičská etika a etiketa na evropských silnicích

úterý, 28. června 2016, 22:25

Co nám evropští řidiči neodpustí? Jak nám dají najevo svou nelibost? A s jakými nešvary bychom měli u svých motorizovaných...

V Hodkovické ulici se střetl osobák s motocyklem, jeden člověk...

úterý, 28. června 2016, 09:52

Dopravu v Hodkovické ulici v Liberci zastavil dnes po deváté hodině ranní střet motocyklu s osobním automobilem. Při nehodě se...

Dopravu v Jablonci zkomplikují v létě opravy komunikací

pondělí, 27. června 2016, 20:05

Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikují v létě opravy ulic, chodníků a parkovišť. Díky levnější zimní údržbě do nich může dát...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.