Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Liberecko zasáhlo další silné sněžení. Silnice přes Albrechťák je uzavřená pro veškerou dopravu

 
středa, 11. ledna 2017, 18:46

Zhruba ve čtvrt na sedm se zcela uzavřela silnice z Mníšku přes Albrechtický kopec do Dětřichova. Důvodem bylo intenzivní sněžení spolu se silným větrem, které na vozovce vytvářelo závěje. Silnici se podle aktuálních informací alespoň částečně podaří zprůjezdnit asi ve dvacet hodin.

Krátce před 18. hodinou nám přišla do redakce zpráva od Ivany Mádrové přímo z Albrechtického kopce. „Stojím od Liberce nahoře a dolů to nejede. Přede mnou šňůra aut kam jen dohlédnu, nahoru žádné auto neprojelo. Silný vítr, chumelenice, bílé peklo.“ O pár minut později už se na kopec nikdo nedostal, jelikož ho silničáři uzavřeli.

PSALI JSME: Kdo nemusí, ať nevyjíždí! Na Frýdlantsku je kvůli silnému sněžení vyhlášen kalamitní stav

Otevřená tak zatím zůstala silnice z Raspenavy přes Oldřichovské sedlo, ale jen pro vozidla do šesti tun.

Problémy byly ale i jinde. Jen s velkými obtížemi byl večer sjízdná silnice 291 z Nového Města na Frýdlant. Sněhové jazyky jsou hlášeny i ve Frýdlantské ulici v Raspenavě.Silnici z Turnova na Liberec blokuje několik odstavených kamionů. 

Hlášeno je také několik dopravních nehod. V Zákupech havarovalo dnes večer nákladní auto, dvě osobní auta v ulici Svobody, další dvě auta v Raspenavě a v Jablonci srazilo projíždějící auto chodce v Pražské ulici.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

redaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: redakce@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Ivana Mádrová

Komentáře

František Kryšpín

A je to každý rok, již 30 let! Frýdlantsko je opravdu oblast s pobytem jen na vlastní nebezpečí !! A je to horší a horší.Vrtulníky létat nemohou, sanitky projedou pozdě a problémově, nemocnice funguje a nefunguje !. Budu se opakovat, jako před 30 lety: proč není silnice k Dětřichov hustě osázena smrčím a klečí až dolů, když jsou tam široké příkopy a stráně ??? Před 30 lety mi řekli, že by to rostlo 4 roky a místo toho vykáceli i to tam bylo.. A stále nikdo nic nedělá !!!!! ..............Silničáře nechte prosím na pokoji,sám jsem jezdil i v noci -v zimě 14 let, ti určitě makají jako ďas celou noc... Seřvat by chtělo asi někdo z vedení ŘSD Lbc, oni bydlí v Liberci v teplíčku a je jim nějaký výběžek a 25.000 lidí někde ...... z konce světa FK.

středa, 11. ledna 2017, 21:18
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragická nehoda ve Vratislavicích. Žena...

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • Veterinární správa zavřela výrobnu kebabu...

 
 

Kam dál?

Liberecký kraj zatím neví, jak kompenzovat dopravcům zvýšené mzdy

středa, 11. ledna 2017, 12:59

Liberecký kraj má připraveno 60 milionů korun na navýšení mezd řidičů v regionální autobusové dopravě, na němž se loni...

AKTUÁLNĚ: Navečer se kvůli počasí pro kamiony uzavřou silnice v Harrachově a přes Albrechťák

středa, 11. ledna 2017, 10:55

Na Liberecko se žene další sněžení, silničáři tak preventivně uzavřou dvě silnice pro nákladní auta nad 3,5 tuny. Jde o...

Řidiči, pozor! V Libereckém kraji se mohou tvořit sněhové jazyky

středa, 11. ledna 2017, 07:20

Liberecký kraj má za sebou další mrazivou noc, na řadě míst v noci teploty klesly pod minus 15 stupňů Celsia. Silnice...