Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Historická tramvaj oslavila jubileum sváteční projížďkou

 
úterý, 29. října 2013, 07:51

Je to více než šedesát let, kdy mezi Rychnovem a Janovem poprvé zacinkala červená tramvaj 6MT s číslem 117. Právě toto jubileum oslavila tramvaj na státní svátek projížďkou z Liberce do Jablonce a z Jablonce na Proseč. Každý mohl zavzpomínat na dobu nedávno minulou nejen v ní, ale i v historickém autobuse Škoda 706.

„Liberecká „stosedmnáctka“ byla naposledy v provozu v roce 1972 a o pět let později se jako jediná dostala do depozitáře Technického muzea v Brně. V roce 2001 se vrátila do Liberce a díky fandům z Boveraclubu byl vůz důkladně rekonstruován. Od roku 2011 jezdí na zvláštních linkách a při objednaných jízdách,“ prozradil šéf Boveraclubu Tomáš Krebs.

Tramvaj poprvé vyrazila do provozu 27. října 1953, kdy v Jablonci nad Nisou absolvovala brzdové zkoušky. Pro "sto sedmnáctku" byla domovská linka číslo 1 a také trasa na Proseč. Jablonec a jeho okolí křižovala bezmála dvacet let.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Průměrná cena benzínu i nafty klesla o víkendu pod 35 korun

neděle, 27. října 2013, 13:23

Cena benzínu a nafty na Liberecku klesla před tímto víkendem pod 35 korun za litr. Alespoň to vyplývá z čísel společnosti CCS,...

Na silnicích v kraji se během pár minut zranilo pět lidí

sobota, 26. října 2013, 16:50

Pět poraněných osob, čtyři poničená auta a vrtulník letecké záchranné služby v akci. Tak by se dalo ve zkratce shrnout sobotní...

Řidiči, je čas přezout! A doučit se dopravní značky

sobota, 26. října 2013, 08:49

To, že už za týden musíte mít za stanovených podmínek zimní pneumatiky, ví většina českých řidičů. Horší už je to s tím, jak...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.