Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obchvat Žitavy otevřen, finišují i další stavby na Liberecku

 
úterý, 4. června 2013, 20:07

Devět let. Přesně tak dlouho trvalo vybudování silničního propojení České republiky, Polska a Německa v okolí Hrádku nad Nisou. Slavnostní otevření nového mostu Trojzemí mezi Sieniawkou a Žitavou proběhlo první červnový den na polské straně hranice.

„Stavba trvala poněkud déle, ale nyní je šance, že nová komunikace přivede do průmyslových zón ve všech třech zemích nové investory a zlepší se tak zaměstnanost v Trojzemí,“ poznamenal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Výstavba silnice začala už 1. května 2004. Její dokončení se protáhlo oproti plánům o šest let. Hlavní tah na Německo měl být totiž hotov už v roce 2007.

Právě dokončení mostu dlouhou dobu zdržoval otevření celého úseku. Silnice začínající na kruhovém objezdu u Oldřichova a končící před Sieniawkou je hotova už od loňského roku. Řidiči se tak při cestě z České republiky do Německa můžou vyhnout centru Žitavy. Naopak obchvat Bílého Kostela, který uleví například Grabštejnu, má řidičům sloužit až od koncem letošního roku. Kompletní dokončení stavby je pak plánováno na srpen příštího roku.

V těchto dnech finišují práce i na další významné silnici na Liberecku. Obchvatu se zanedlouho dočkají i ve Stráži nad Nisou a Krásné Studánce. Více než čtyřkilometrový úsek ze Svárova na Mníšek má být podle plánů hotov už tento měsíc. Stavba za necelých 700 milionů korun se zpozdila kvůli přeložce vysokého napětí. Po čtyřech letech čekání se nejspíš obyvatelé okrajové části Liberce dočkají.

 

Anketa

Využijete nový obchvat propojující Českou republiku s Polskem a Německem?

 
 
81%
 
 
 
15%
 
 
 
4%
 
 
Celkem hlasovalo 27 čtenářů.
 

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Konečná! ČSAD Liberec ruší další dálkové spoje

úterý, 28. května 2013, 20:24

Další dálkové spoje ruší ČSAD Liberec. Autobusem se za pár dní nesvezete do Jihlavy a Českých Budějovic. Důvod? Podobný jako na...

Dopravu na Liberecku komplikovalo v neděli několik nehod

neděle, 26. května 2013, 16:44

Nedělní odpoledne nepřálo řidičům. Policisté museli mezi třetí a pátou hodinou odpolední řešit tři dopravní nehody na Liberecku....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Klienty bank napadá další podvodná aplikace z Google Play

Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace Word Translator v oficiálním obchodě Google Play se snaží z mobilního zařízení s operačním systémem Android odcizit jejich přihlašovací údaje pro vzdálený přístup do bankovního účtu. Aplikace před odstraněním z obchodu Google Play měla více než 10 tisíc stažení. Uvedla to antivirová firma Eset.

Co dělat při jízdě v protisměru? Zastavit a hlavně se neotáčet

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. O dalších poobných událostech informovaly naše redakce také začátkem letošního roku. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.