Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejlépe se podniká v Jablonci. Liberec je až šestý

 
úterý, 19. března 2019, 06:00

Jablonec je nejlepší místo pro podnikání. Své prvenství si město udrželo v provedeném výzkumu již po třetí. Za to Liberec skončil na šestém místě, kam se propadl z bronzové příčky.

Nejlepším místem pro podnikání v Libereckém kraji je opět Jablonec nad Nisou, zvítězil už potřetí za sebou. Výzkum, který se letos uskutečnil už pojedenácté, ukázal zejména velmi dobrý přístup jablonecké radnice k podnikatelům, statutární město má třeba i nízkou daň z nemovitosti. Na druhém místě skončil stejně jako loni Železný Brod, třetí je letos Turnov. Loni bronzové krajské město Liberec se letos propadlo až na šesté místo. Za organizátory to řekl David Pavlát.

Jablonec nad Nisou si udržuje velmi vysoký podíl právnických osob, stejně jako podíl malých a středních firem. Rovněž přírůstkem obyvatel se v Libereckém kraji drží na předních příčkách, zachovává si velmi nízkou dlouhodobou nezaměstnanost. Jablonecká radnice se může mezi veřejnými správami pyšnit vůbec nejkvalitnějšími webovými stránkami, na nichž podnikatelé naleznou v přehledné formě veškeré informace, které potřebují pro komunikaci s městem.

„Moc dobře si uvědomujeme, že symbióza města s podnikatelskou strukturou je důležitá. Bez toho se vzájemně neobejdeme. Co chceme dělat ještě líp, je to, že ty lidi chceme mezi sebou propojovat. Budeme dělat podnikatelská setkání, tak abychom v rámci Jablonecka navázali úzké vazby tak, aby mezi sebou dokázali efektivně spolupracovat. Máme tu případy, kdy místní firmy objednávají třeba obalové technologie z Brna, a my tu máme firmu v Kokoníně, která to dělá,“ řekl jablonecký primátor Milan Kroupa, který sám přišel z podnikatelského prostředí.

Na druhém místě se znovu umístil Železný Brod, který zabodoval velmi vysokým podílem podnikatelů a nízkou cenou stavebních pozemků, které jsou lákadlem pro další rozvoj. Radnice vykazuje velmi dobré ekonomické ukazatele, do nichž patří vysoká likvidita, stejně jako nízký dluh. „Bronzový Turnov se může pochlubit nejvyšším růstem počtu ekonomických subjektů a velmi vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání. V přístupu veřejné správy město velmi dobře uspělo v testu elektronické komunikace,“ dodal Pavlát.

Napsal(a) ČTK | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

Zuckerberg plánuje propojit WhatsApp, Instagram a Facebook

neděle, 27. ledna 2019, 20:01

Šéf a zakladatel firmy Facebook Mark Zuckerberg plánuje propojit zasílání zpráv napříč sociálními sítěmi whatsapp, instagram a...

Město Česká Lípa získalo z akcií více než 55 milionů korun

čtvrtek, 13. prosince 2018, 14:41

Finance České Lípy se navýšily o 55 milionů korun z nuceného odprodeje akcií České spořitelny.

Platba kartou se stává samozřejmostí na úřadech i na poště. Češi...

neděle, 4. listopadu 2018, 11:12

Platba kartou je dnes už samozřejmostí. Ukazuje to průzkum redakce, který se zaměřil na bezhotovostní platby na úřadech napříč...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.