Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejlépe se podniká v Jablonci. Liberec je až šestý

 
úterý, 19. března 2019, 06:00

Jablonec je nejlepší místo pro podnikání. Své prvenství si město udrželo v provedeném výzkumu již po třetí. Za to Liberec skončil na šestém místě, kam se propadl z bronzové příčky.

Nejlepším místem pro podnikání v Libereckém kraji je opět Jablonec nad Nisou, zvítězil už potřetí za sebou. Výzkum, který se letos uskutečnil už pojedenácté, ukázal zejména velmi dobrý přístup jablonecké radnice k podnikatelům, statutární město má třeba i nízkou daň z nemovitosti. Na druhém místě skončil stejně jako loni Železný Brod, třetí je letos Turnov. Loni bronzové krajské město Liberec se letos propadlo až na šesté místo. Za organizátory to řekl David Pavlát.

Jablonec nad Nisou si udržuje velmi vysoký podíl právnických osob, stejně jako podíl malých a středních firem. Rovněž přírůstkem obyvatel se v Libereckém kraji drží na předních příčkách, zachovává si velmi nízkou dlouhodobou nezaměstnanost. Jablonecká radnice se může mezi veřejnými správami pyšnit vůbec nejkvalitnějšími webovými stránkami, na nichž podnikatelé naleznou v přehledné formě veškeré informace, které potřebují pro komunikaci s městem.

„Moc dobře si uvědomujeme, že symbióza města s podnikatelskou strukturou je důležitá. Bez toho se vzájemně neobejdeme. Co chceme dělat ještě líp, je to, že ty lidi chceme mezi sebou propojovat. Budeme dělat podnikatelská setkání, tak abychom v rámci Jablonecka navázali úzké vazby tak, aby mezi sebou dokázali efektivně spolupracovat. Máme tu případy, kdy místní firmy objednávají třeba obalové technologie z Brna, a my tu máme firmu v Kokoníně, která to dělá,“ řekl jablonecký primátor Milan Kroupa, který sám přišel z podnikatelského prostředí.

Na druhém místě se znovu umístil Železný Brod, který zabodoval velmi vysokým podílem podnikatelů a nízkou cenou stavebních pozemků, které jsou lákadlem pro další rozvoj. Radnice vykazuje velmi dobré ekonomické ukazatele, do nichž patří vysoká likvidita, stejně jako nízký dluh. „Bronzový Turnov se může pochlubit nejvyšším růstem počtu ekonomických subjektů a velmi vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání. V přístupu veřejné správy město velmi dobře uspělo v testu elektronické komunikace,“ dodal Pavlát.

Napsal(a) ČTK | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

Zuckerberg plánuje propojit WhatsApp, Instagram a Facebook

neděle, 27. ledna 2019, 20:01

Šéf a zakladatel firmy Facebook Mark Zuckerberg plánuje propojit zasílání zpráv napříč sociálními sítěmi whatsapp, instagram a...

Město Česká Lípa získalo z akcií více než 55 milionů korun

čtvrtek, 13. prosince 2018, 14:41

Finance České Lípy se navýšily o 55 milionů korun z nuceného odprodeje akcií České spořitelny.

Platba kartou se stává samozřejmostí na úřadech i na poště. Češi...

neděle, 4. listopadu 2018, 11:12

Platba kartou je dnes už samozřejmostí. Ukazuje to průzkum redakce, který se zaměřil na bezhotovostní platby na úřadech napříč...

Na smlouvu, nebo na dohodu?

neděle, 30. září 2018, 15:22

Přivýdělků existuje spousta, ale vyznat se v nich může být oříšek. Zatímco v některých inzerátech nabízejí zaměstnavatelé práci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hledej sysla! Do mapování ohroženého hlodavce se může zapojit i veřejnost

Zima je ta tam a s ní i zimní spánek živočichů, včetně sysla obecného. V tomto období se tak odborníkům nabízí ideální čas pro mapování tohoto kriticky ohroženého druhu. Do toho se navíc může zapojit i široká veřejnost.

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Právě dnes totiž do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného čínským plánům zlepšit dopravní spojení mezi Asií, Evropou a Afrikou dnes také vyzdvihl důležitost ochrany životního prostředí a boje proti korupci.