Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nožem ozbrojený muž přepadl kolemjdoucího. Tvrdil mu, že má nadpřirozené schopnosti

 
sobota, 4. března 2017, 12:35

„Dej mobil nebo uvidíš!“ Tak nějak začalo v úterý dopoledne náhodné setkání čtyřiadvacetiletého mladíka a o rok staršího lupiče, který na něho narazil kolem sedmé hodiny ranní u autobusové zastávky v Litoměřické ulici v České Lípě. Několikrát soudně trestaný pětadvacetiletý muž ho vyzval k tomu, aby mu dal svůj mobilní telefon.

„To se mladíkovi ale zrovna nechtělo a snažil se ho zpočátku ignorovat. Podezřelý mu ale demonstrativně ukázal nůž, který měl pod bundou v kapse, a řekl mu, že pokud ho neuposlechne, tak ublíží jeho rodině. To na mladíka zaúčinkovalo,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková

Mladík se mu neodvážil odporovat a nabídl mu, že mu místo telefonu dá peníze. Potom společně prošli městem až do areálu nemocnice, kde mladší muž dal vyděrači částku 2 tisíc korun. „On ho nechal odejít a mobil si mohl ponechat,“ dodala mluvčí.

Hned po odchodu lupiče vymačkal mladík na svém mobilním telefonu linku 158 a policistům ohlásil, co se mu stalo a detailně pachatele popsal. „Ve městě po něm pátraly nejen naše hlídky, ale také českolipští strážníci, kterým se podařilo ještě v dopoledních hodinách nožem ozbrojeného vyděrače zadržet na českolipském autobusovém nádraží,“ doplnila Baláková.

Nožem ozbrojený muž tak během pár hodin skončil v rukou policistů. „V minulosti už byl českými soudy třikrát pravomocně odsouzen. Vzhledem k tomu, jakou vedl s poškozeným v průběhu úterního rána konverzaci, se vyšetřovatelka rozhodla, vyžádat si na něj znalecký posudek z oboru psychiatrie,“ uzavřela mluvčí policie.

Agresor totiž o sobě tvrdil, že je bytost s nadpřirozenými schopnostmi. I tímto tématem se bude znalecký posudek zabývat. Trestní stíhání obviněného probíhá na svobodě, u soudu může vyfasovat až osm let za mřížemi.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Policisté zadrželi nebezpečného lupiče. Na číšníka vytáhl pistoli a...

sobota, 4. března 2017, 12:18

Třiačtyřicetiletý cizinec v minulých měsících se svými komplici přepadl několik barů v Jablonném v Podještědí a na Liberecku a...

Při požáru v paneláku se zranilo šest lidí. Hořet začalo kvůli...

pátek, 3. března 2017, 15:40

Ve třetím patře jednoho z paneláků ve frýdlantské Sídlištní ulici dnes hodinu po poledni začalo hořet. Na místo se sjelo celkem...

Celostátně hledaný Zdeněk Matěják by měl být v Liberci. Nepotkal ho...

pátek, 3. března 2017, 13:23

Poznáváte muže z fotografie? Pokud ano a víte, kde se zdržuje, kontaktujte policisty na lince 158. Jde o Zdeňka Matějáka, který...

FOTO: V Kateřinkách hořela bytovka. V domě zůstala uvězněná žena se...

pátek, 3. března 2017, 08:20

Krátce po šesté hodině ráno začalo hořet v bytovém domě v Kateřinské ulici v Liberci. Většina nájemníků se dostala v pořádku ven,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Uteč – Skryj se – Bojuj. Policisté spolu s krajem představili projekt Ozbrojený útočník ve škole

Policisté spolu s Jihočeským krajem dnes představili pokračování preventivního projektu „Ozbrojený útočník ve škole.“ Celkem 5 dílů je připraveno pro základní a střední školy v jižních Čechách. Smyslem a cílem projektu je připravit žáky, ale i zaměstnance školy, na hrozbu útoku ozbrojeného útočníka, přímý kontakt s útočníkem nebo správné vyhodnocení krizové situace.

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.