Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Odmítla sex, znásilnil ji a pokusil se ji zabít.Teď mu hrozí až 20 let vězení

 
středa, 26. července 2017, 13:21

Krajský soud v Liberci se dnes začal zabývat případem čtyřiapadesátiletého Jozefa Gini, který podle obžaloby loni v Jablonci nad Nisou znásilnil a poté se pokusil zabít čtyřicetiletou ženu. Hrozí mu 15 až 20 let vězení. Obžalovaný dnes u soudu vinu popřel, líčení bude pokračovat v září.

Vazebně stíhaný Giňa v soudní síni uvedl, že se s ženou znal asi rok. Podle obžaloby spolu loni 2. září navečer popíjeli alkohol na lavičce u Penny Marketu a poté po ní měl chtít Giňa sex. Když odmítla, stáhl ji kalhoty a pod mostem u potoka v ulici Ivana Olbrachta znásilnil. Následně, aby zakryl svůj čin, se jí měl podle spisu pokusit zabít. Seděl ji na zádech, držel hlavu pod vodou v potoce a zároveň ji škrtit.

"Skutek nebyl dokonán podle obžaloby jenom proto, že na místo přicházela jiná osoba a obžalovaný byl vyrušen a z místa činu utekl," uvedl státní zástupce Radim Kadlček. Žena měla po napadení zlomený kotník od kamene, kterým ji útočník udeřil.

Výpověď Gini dnes u soudu byla rozporuplná a zmatená. Měl i problém porozumět položeným otázkám, jeho intelektové schopnosti jsou podle soudkyně Evy Drahotové na velmi nízké úrovni. Obžalovaný navíc velmi špatně artikuloval a nebylo takřka možné porozumět tomu, co říká. Do protokolu musela soudkyně proto jeho vyjádření tlumočit. "Neměla jsem takový případ, že by nebylo obžalovanému rozumět," řekla Drahotová po jednání novinářům.

Podle státního zástupce byl duševní stav Gini zkoumán, konkrétnější ale zatím nemohl být. "Výslechy znalců nás v rámci dokazování teprve čekají, takže bych nerad předjímal. Nicméně je zřejmě, že obžalovaný má potíže s artikulací, potíže s porozuměním otázek a určité vyjadřovací problémy," dodal. Za znásilnění byl Giňa už v minulosti odsouzen, dopustil se také loupeže a další majetkové trestné činnosti.

Napsal(a) ČTK | Foto By FandaCZ (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
 


 

Kam dál?

Při nárazu auta do stromu se zranili tři lidé. Jednoho do nemocnice...

středa, 26. července 2017, 09:41

K těžké dopravní nehodě došlo dnes před sedmou hodinou ráno na výjezdu z obce Bradlecká Lhota směrem na Lomnici nad Popelkou. V...

Roční dítě se opařilo vodou z rychlovarné konvice, vrtulník ho...

úterý, 25. července 2017, 10:04

Záchranářský vrtulník zasahoval o víkendu v Harrachově, kde se v sobotu večer opařilo horkou vodou roční dítě v hotelu Sklář....

Vážná nehoda u Cvikova. Ženu po nárazu autem do stromu přepravil do...

pondělí, 24. července 2017, 14:39

Pondělní ráno začalo vážnou nehodou na silnici mezi Cvikovem a Maxovem. Řidička tam krátce po půl deváté vyjela mimo silnici a s...

Tragická nehoda v Jeřmanicích. Pravděpodobný řidič tvrdí, že si vůbec...

neděle, 23. července 2017, 18:42

Co se přesně dnes v noci na opuštěné silničce stalo? A jak dlouho trojice mladíků po havárii čekala na záchranu? Policisté zatím...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.