Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policisté pátrali po dezorientovaném muži. Zesláblého ho našli po několika hodinách

 
pondělí, 2. října 2017, 23:06

Policisté ze Semilska mají za sebou náročný víkend. Krátce poté, co se jim podařilo vypátrat pohřešovanou třináctiletou dívku, o čemž jsme vás informovali už v neděli, opět vyráželi do terénu. Jen několik hodin poté je zaměstnalo pátrání po třiapadesátiletém dezorientovaném muži ze Semil, jehož postrádala jeho matka. I tentokrát mělo pátrání naštěstí dobrý konec.

„Její dospělý syn, o kterého pečuje, trpí v neznámém prostředí a před cizími lidmi úzkostnými stavy, je velmi uzavřený a téměř nekomunikuje. Z domova odešel jen v teplákách a v tričku. Vzhledem ke všem zjištěným okolnostem ho policisté vnímali také jako ohroženou osobu,“ potvrdila mluvčí policie Ivana Baláková. Situaci policistům tak komplikoval fakt, že se pohřešovaný muž všem pátrajícím osobám snažil vyhnout.

„Na základě dalších informací, které o něm matka uvedla, zaměřili policisté své pátrání do okolí řeky Jizery a přilehlých lesů, kde se podle jejího vyjádření rád prochází,“ dodala mluvčí.

V policejním pátracím týmu opět nechyběl psovod se služebním psem a kolem nedělní třiadvacáté hodiny se do akce zapojil i policejní vrtulník s termovizí. Ale ani s jeho podporou se pohřešovaného muže nalézt včera policistům nepodařilo. Úspěšní byli policisté až v pondělí ráno poté, co reagovali na informaci jednoho z občanů, který zahlédl muže podobného popisu v okolí obce Chuchelna. „Tým pak v rojnici důkladně prohledal lesy v okolí obce a pohřešovaného muže zde v lesním prostoru vypátral,“ doplnila Baláková.

Pohřešovaný muž byl dezorientovaný a vyčerpaný, ale naštěstí po zdravotní stránce v pořádku. To potvrdil přivolaný lékař, který ho na místě prohlédl. „Muž se k důvodu svého náhlého odchodu z domova nevyjádřil, nicméně s ohledem na všechny známé skutečnosti můžeme předpokládat, že si jen vyšel do lesa na procházku a pak nedokázal najít cestu domů,“ uzavřela mluvčí policie. 

Pohřešovaného muže se podařilo během pár hodin najít díky práci semilských policistů. I druhá víkendová pátrací akce tak skončila úspěšně. Další noc v místních lesích by zesláblý muž v tričku s krátkým rukávem a teplákách už nemusel přečkat bez vážných zdravotních následků.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Kam dál?

Neznámý anonym pohrozil bombou na libereckém soudu, evakuováno muselo...

pondělí, 2. října 2017, 11:38

Anonymní telefonát o uložení bomby ukončil dnes dopoledne jednání se skupinou podezřelou z výroby pervitinu u Krajského soudu v...

Pátrání je u konce. Policie našla ztracenou Anežku

neděle, 1. října 2017, 16:11

V neděli odpoledne se podařilo vypátrat zmizelou Anežku Bernardovou. Třináctiletá dívka byla pryč dva dny od pátečního odpoledne,...

Policie rozšířila pátrání. Spolu s Anežkou hledá i jejího staršího...

neděle, 1. října 2017, 15:10

Policisté od soboty pátrají po třináctileté Anežce Bernardové z Turnova. Ta v pátek odpoledne odešla za svým přítelem. A protože...

Policie pátrá po třináctileté Anežce. V pátek odešla z domu a už se...

sobota, 30. září 2017, 18:06

Po třináctileté Anežce Bernardové se v pátek odpoledne slehla zem. Právě v tu dobu odešla z domova v turnovské Palackého ulici za...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragické úmrtí muže, kterého zasypala siláž,...

  • Vyšetřování tragické nehody ve...

  • Nová silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou...

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....