Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Během jednoho dne kradl dvakrát. Z auta si odnesl 25 korun

 
sobota, 14. října 2017, 20:01

Už několikrát odsouzený sedmatřicetiletý zloděj má na svědomí další prohřešky. V jediném dni, dokonce během hodiny a půl ho ostrahy obchodů chytily hned dvakrát. A to na něj pak ještě prasklo, že v polovině srpna vykradl auto, ze kterého navíc ukradl pouze pár mincí. Kvůli tomu je teď ve vazbě a čeká na soud.

V polovině září ukradl nejprve digitální měřič a také držák na telefon. Jenže si počínal tak nápadně, že ho hned za pokladnami zadržela ostraha. Když ho propustili, vydal se dál a kradl znovu. Jen o hodinu a půl později.

„Během okamžiku v kapsách jeho bundy uvízlo pět kusů výběrových bonboniér. Se sladkostmi v hodnotě téměř dvanáct set korun prošel hlavním východem. I zde jej bezprostředně po krádeži zadržela ostraha objektu,“ popsal mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Tentokrát už ho ale policisté nepustili a navíc zjistili, že má na svědomí ještě vykradené auto ze srpna. Na nádraží se vloupal do BMW. „Dlažební kostkou rozbil okno dveří, ty pak otevřel a vlezl do vozu, odkud odcizil drobné mince. Větší škodu způsobil poškozením okna, než samotnou krádeží,“ dodal mluvčí.

Muž se ke všemu přiznal a policisté pro něj požadovali vazbu. „V případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody od šesti měsíců až na tři léta,“ uzavřel Robovský.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Dominik Svoboda

Štítky krádež, Liberec, BMW

 


 

Kam dál?

Policie vyšetřuje nález mužského těla v centru Liberce. Příčinu smrti...

pátek, 13. října 2017, 14:01

Nález těla mladého muže v centru Liberce vyšetřuje od dnešních brzkých ranních hodin policie. Bezvládné tělo muže oznámila hlídka...

Alkoholový dýchánek se zvrtl v napadení tyčí. Agresor skončil ve vazbě

pátek, 13. října 2017, 09:22

Dva muži, jedna žena a velké množství alkoholu. Kombinace, která zavání pořádným problémem. O poprask se v jednom z paneláků v...

V drogové kauze je před soudem v Liberci osm lidí, devátý zemřel

úterý, 10. října 2017, 15:08

Krajský soud v Liberci se dnes začal zabývat kauzou rozsáhlé výroby drog určených hlavně pro švédský trh. Obžalováno bylo devět...

Soud v Liberci otevře kauzu rozsáhlé výroby drog pro švédský trh

úterý, 10. října 2017, 07:01

Krajský soud v Liberci se dnes začne zabývat případem rozsáhlé výroby amfetaminu, který byl určený pro švédský trh. Obžalováno je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.