Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obsluha baru dvakrát zpronevěřila tržbu, peníze z kasírky naházela do výherních automatů

 
úterý, 31. října 2017, 09:39

Kuriózní případ vyšetřují od přelomu července a srpna liberečtí kriminalisté. Během léta se na ně obrátila majitelka jednoho z libereckých barů, ve kterém měl třicetiletý zaměstnanec zpronevěřit tržbu. Téměř šedesát tisíc korun, které vzal z kasírky, obratem naházel do výherních automatů. Asi nikoho nepřekvapí, že jeho výhra se rovná nule.

Poprvé zlákaly automaty zaměstnance baru na konci července, kdy do nich během jediné směny naházel 55 tisíc korun, které měl v kasírce. „Očekávaná výhra se však žádná nedostavila a muž tak naopak musel do předání směny dalšímu zaměstnanci přemýšlet, jak vysvětlí dluh, který způsobil. Po provedení vyúčtování tržby za jeho směnu podepsal uznání dluhu a vzniklý dluh měl splácet z platu,“ shrnula mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Místo aby se muž poučil, o tři dny později, při další směně, opět neodolal hře na automatech. V tomto případě připravil svého zaměstnavatele „jen“ o necelé 4 tisíce korun. „Tentokrát to již majitelka herny nemohla nechat jen tak bez povšimnutí a celou věc oznámila na obvodní oddělení. Muž nemohl před policisty nijak zapírat, neboť jeho hry na automatech včetně toho jak si bere peníze z pracovní kasírtašky, zaznamenal kamerový systém herny," uzavřela Šrýtrová.

Případem se zabývali liberečtí kriminalisté, kteří zahájili trestní stíhání třicetiletého muže, který je podezřelý ze zpronevěry. Za to mu hrozí až pět let za mřížemi.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MMJ
 


 

Kam dál?

Následky větrné smrště budou odstraňovat několik dní. Bez proudu jsou...

pondělí, 30. října 2017, 09:49

Nedělní vichřice za sebou zanechala velké škody, jejich odstranění potrvá minimálně několik příštích dní. Aktuálně se pracuje...

FOTO: Silný vítr lámal stromy. Tisíce lidí jsou bez elektřiny, déšť...

neděle, 29. října 2017, 08:41

Varování meteorologů se vyplnilo, na Liberecko v noci dorazil silný vítr. Popadané stromy a větve komplikují situaci především s...

Hladový zloděj se vloupal do výstavní galerie, umělecká díla ho ale...

úterý, 24. října 2017, 17:33

Nepříjemné překvapení muselo čekat neznámého zloděje, když se v pátek v noci vloupal do výstavní galerie v Rakousích. Chmaták...

Bilance zlodějky v hotelu: Ukradený alkohol a televize, pomočená zeď...

pondělí, 23. října 2017, 18:45

To, co vidíte na snímku, není vybydlený byt v některém z ghett na severu Čech, ale hotelový pokoj po řádění zkušené zlodějky....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Filmem roku je Omerzuova roadmovie Všechno bude s šesti lvy

Chlapecká roadmovie Všechno bude režiséra slovinského původu Olmo Omerzua opanovala 26. ročník filmových a televizních cen Český lev 2018 v pražském Rudolfinu. Film získal šest Českých lvů včetně ceny za nejlepší film, nejlepší režii, scénář i herecké výkony Elišky Křenkové a Jana Františka Uhera ve vedlejších rolích. Historický politický thriller Toman Ondřeje Trojana, který měl rekordních 13 nominací, nakonec nezískal ani jedinou skleněnou lví sošku.

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.