Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Honička s kradeným BMW. Policisté pro zátaras využili i popelářský vůz

 
pátek, 1. prosince 2017, 10:35

Ve dvou dnech zadrželi policisté ve dvou případech tři kradená luxusní BMW i s řidiči. A v obou případech šlo o vyhrocené situace. Nejprve v úterý proběhla honička z Harrachova na Rokytnici a o den později u Cvikova policista na řidiče musel namířit svou služební zbraň.

První případ začal v Harrachově, kudy projížděla dvě BMW 530 s rakouskými poznávacími značkami. Tam si jich všimla hlídka, protože právě taková auta byla o den dříve ukradena v autosalonu v rakouském Grazu.

„Nejbližší motorizovaná hlídka se pokusila obě BMW zastavit ještě v Harrachově. Když ji cizinci zaregistrovali, vozidla otočili a začali ujíždět směrem na Rokytnici nad Jizerou,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Pak šlo všechno hodně rychle. První BMW havarovalo, jízdu nezvládl sedmnáctiletý cizinec, který narazil o skály a rychle přesedl do druhého auta, který řídil o dva roky starší mladík a ujížděli dál. „Pokračovali velmi agresivní jízdou, která ohrožovala bezpečnost všech účastníků silničního provozu, více jak stokilometrovou rychlostí na Rokytnici,“ dodala mluvčí.

Policista v poslední chvíli uskočil

V Pasekách nad Jizerou další hlídka postavila vozidlo napříč pruhem a do zbytku silnice se postavil policista s namířenou zbraní. „Řidič však zareagoval tak, že si rukou zakryl obličej, přidal plyn a rozjel se přímo proti zakročujícímu policistovi, který byl nucen před vozidlem uskočit,“ popsala Baláková.

Honička skončila až v Poniklé, kde je kvůli stavebním pracem zúžená vozovka. Dvě policejní hlídky tu postavily auta a navíc využily i popelářské auto. „Zde policisté dvoučlennou posádku BMW za využití donucovacích prostředků hmatů a chvatů zadrželi,“ řekla mluvčí.

Oba mladíci jsou aktuálně v policejní cele a čekají na rozhodnutí, zda půjdou do vazby.

I další případ se povedlo vyřešit díky dobré práci policie. Právě jedna z hlídek si BMW s mladým řidičem všimla na silnici I/13 mezi Kunraticemi a Cvikovem. „Se zapnutým zvukovým a světelným signalizačním zařízením proto otočil svůj vůz a BMW v koloně dojel. Nic zlého netušící řidič se choval ukázněně a zajel ke krajnici, aby mu umožnil bezpečný průjezd, pak pokračoval dál v pomalé jízdě v koloně. Moment překvapení pro něj nastal až ve chvíli, kdy policista za jeho vozem zapnul signál STOP a jeho kolegyně mu dala pokyn k zastavení,“ popsala Baláková.

V autě se zamkl a nereagoval

Jenže řidič v tu chvíli lehce zpanikařil, v autě se zamkl a nereagoval na žádnou výzvu. „Ve chvíli, kdy sáhl na řadicí páku a BMW poskočilo, se ho policista snažil přimět k uposlechnutí výzvy použitím donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zbraní. Ta se ale jevila jako zjevně neúčinná. Proto se rozhodl vniknout do auta násilím a udeřil hlavní služební zbraně do okna dveří u řidiče,“ řekla mluvčí.

Pak sice dveře odemkl, ale nevystoupil a policista ho musel z auta vytáhnout. „V době zadržení byl pod vlivem amfetaminu a metamfetaminu, což potvrdil orientační test,“ doplnila Baláková.

Dalším vyšetřováním pak vyšlo najevo, že všechny tři řidiče si někdo najal, aby auta odvezli do cílového místa.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR

Štítky BMW, Policie, krádež

 


 

Kam dál?

FOTO: Hasiči evakuovali sedmnáct dětí ze školky. Cvičný zásah...

středa, 29. listopadu 2017, 11:36

Požár mateřské školky ve Světlé pod Ještědem zaměstnal v úterý dopoledne profesionální hasiče z Liberce a jejich dobrovolné...

Rumunští podvodníci se po půl roce vrátili na sever Čech. Buďte...

úterý, 28. listopadu 2017, 14:58

Rumunští podvodníci vydávající se za neslyšící se po půl roce vrátili na sever Čech. Tentokrát je díky pomoci veřejnosti zadrželi...

Bezdomovec přepadl ženu čekající na sanitku po dialýze. Ještě tentýž...

pondělí, 27. listopadu 2017, 08:06

Velmi nepříjemný zážitek má za sebou čtyřiapadesátiletá žena z Českolipska, kterou v pátek večer po absolvování dialýzy přepadl v...

Smrtelná nehoda na rychlostce. Auto u Chrastavy srazilo mladíka

sobota, 25. listopadu 2017, 08:51

K tragické nehodě došlo v sobotu půl hodiny po půlnoci na silnici 35 před Chrastavou. Auto tam srazilo chodce. Ten ani po několik...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V oblíbeném lyžařském středisku v Rakousku se srazilo pět kabinek lanovky

Těšíte se na nadcházející lyžařskou sezónu? Oblíbenou destinací lyžařů z jižní Moravy je sousední Rakousko, kde tamní alpské vrchy nabízejí kilometry perfektně upravených sjezdovek. Ani v Rakousku však ne vždy funguje podle představ. Důkazem je video z lyžařského areálu Hochzillertal, na kterém je vidět následek nehody několika kabin lanovky.

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některých obchodním případům z letech 2009 a 2018, sdělila mluvčí podniku Hana Bendová.

Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů

Svrchní zimní oděv v kombinaci s bezpečnostními pásy není pro cestující to nejlepší řešení. Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů.