Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Co prozradilo vraha z Vratislavic? Nůž v kapse a rozporuplné výpovědi

 
čtvrtek, 11. ledna 2018, 18:54

Kdo je vrahem, který brutálně útočil ve vratislavické večerce? Redakci Liberecké Drbny se podařilo zjistit, že jím má být devětatřicetiletý Václav M., který bydlel na nedaleké ubytovně. Podle místních měl finanční problémy, nikdy ale nebyl agresivní a neměl násilné sklony. Pro jeho rodinu i spolubydlící je tak brutální útok nevysvětlitelný.

„Je mi z toho na nic. Nikdy bych to do něj neřekla. Táta i já jsme z toho špatní. Jak někdo může něco takovýmhle způsobem udělat,“ řekla redakci jeho nevlastní matka, která bydlí na stejné ubytovně. „Nechci mu nic vzkazovat. Co chtěl, to má. Jestli nevěděl kudy kam, mohl přít za mnou nebo tátou. Půjčili bychom mu,“ dodala.

Mezi obyvateli ubytovny byl prý oblíbený. „Člověk by to do něj neřekl. Hned jsme si ale mysleli, že to bude on, všechny důkazy byly proti němu. Sousedka u něho totiž našla nůž,“ řekla jedna spolubydlící.

ČTĚTE TAKÉ: Vrah z vratislavické večerky byl zprvu považován za oběť. Hrozí mu až výjimečný trest

A jak se měl celý incident odehrát? Podle informací redakce přišel Václav M. do samoobsluhy s tím, že prodavačku omráčí úderem střelnou zbraní do hlavy. Tomu ale nevyšlo a podle jedné verze se při souboji s ženou poranil nožem. Muž tak podle nepotvrzených informací utrpěl poranění plíce a horních končetin. Zda si nůž donesl nebo ho vzal v obchodě, není jasné. Poté, co prodavačce způsobil smrtelná zranění nožem na krku, měl vyjít před obchod a předstírat, že bránil ženu před neznámými lupiči. V ten moment k obchodu přicházela jeho sousedka.


Ubytovna ve Vratislavicích, na které útočník bydlel. 

„Vašek celý od krve vyšel ze skladu. Já jsem se ho úplně lekla. Řekl, že je přepadli nějací Ukrajinci. Jeden měl být uvnitř a jeden venku. On tvrdil, že prodavačku bránil,“ shrnula sousedka Šárka S. V ten moment ale ještě nevěděla, že mluví s vrahem, který se ihned po incidentu postavil do role napadeného. „Když se ale otočil, měl v kapse nůž s černou rukojetí. Tak jsem to nahlásila na policii. Kriminálka pak u krámu nakonec nůž našla,“ dodala. Vše nasvědčuje tomu, že ulomenou rukojeť nože muž zahodil za obchodem. 

Výpovědi „samozvaného ochránce“ navíc v policistech nebudily důvěru a tak se z napadeného stal podezřelý. „Vzhledem k rozporům ve výpovědi pro nás byl po pár hodinách oznamovatel podezřelým. Dnes je již obviněn. Ke skutku se již doznal,“ řekl vedoucí krajských kriminalistů Vladimír Lukášek

Lukášek ocenil přístup liberecké nemocnice. "Součinnost byla složitá, náročná. Jeho stav (obviněného) byl středně vážný, tudíž musel být v péči lékařů. Do toho bylo pro nás důležité provádět s ním určité procesní úkony a nemocnice nám vycházela vstříc," uvedl. Na ARO hlídkovali policisté, zároveň bylo nutné zachovat chod oddělení. V nemocnici probíhalo nezvykle i vazební zasedání. "To byla i pro nás nová zkušenost," dodal Lukášek. Osobně si také nepamatuje, že by se někdy z oznamovatele tak závažného činu stal obviněný.

Podle sousedky měl útočník dluhy a byl bez práce. Žádné problémy s ním ale nikdo v domě neměl. „Byl pohodový, vůbec to nedokážu pochopit. Muselo mu přeskočit v hlavě. Ta paní prodavačka byla moc hodná, měla děti a tohle si vážně nezasloužila,“ uzavřela sousedka. Na ubytovně měl muž bydlet zhruba dva roky.

Devětatřicetiletý útočník nyní čeká na soud ve vazební nemocnici. Za brutální vraždu vietnamské prodavačky mu hrozí až výjimečný trest. Podle policie byl už v minulosti souzen za majetkovou trestnou činnost.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Kam dál?

Vrah z vratislavické večerky byl zprvu považován za oběť. Hrozí mu až...

středa, 10. ledna 2018, 13:22

Kriminalisté dnes zveřejnili první konkrétní informace k obvinění pachatele brutálního útoku ve vratislavické večerce. Útočníkem...

Celníci našli na krajnici dálnice muže, co nemluvil a neměl doklady....

úterý, 9. ledna 2018, 16:41

Jen několik hodin trvalo, než po policisty zveřejněné výzvě neznámého muže poznala rodina. V sobotuho nalezli celníci poblíž...

Vítr zastavil lanovku, spadlé stromy komplikovaly dopravu

úterý, 9. ledna 2018, 13:56

Silný vítr dnes dopoledne zkomplikoval dopravu v Libereckém kraji, v Hejnicích a na Ještědu měl v nárazech až 100 kilometrů v...

Hasiči v Libereckém kraji měli loni nezvykle vysoký počet zásahů

pondělí, 8. ledna 2018, 18:42

Hasiči v Libereckém kraji měli loni mimořádně vysoký počet zásahů, meziročně o 18 procent více. Vyjeli v 5487 případech, v roce...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Půlnoční překvapení na maturiťáku....

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

 
 

O čem píše Drbna.cz

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.

Zeman označil na sjezdu KSČM Vítězný únor za prohraný únor

Prezident Miloš Zeman dnes na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu a takzvaný Vítězný únor v roce 1948, který vedl k nástupu komunistů k totalitní moci, označil za prohraný únor. Před závěrem svého vystoupení krátce zmínil nynější vyjednávání o vládě hnutí ANO s ČSSD s tolerancí KSČM. Zeman nabádal, aby strana nepromarnila příležitost a nekladla si přemrštěné podmínky. Zemanův příjezd na sjezd komunistů provázely protesty.

Nejlevnější německý salám je kvalitnější než český

Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané kategorii nejlevnější. Předmětem srovnání byl točený a měkký salám, silné párky, rybí prsty, lahůdkový salát, jahodový jogurt a kysané zelí. Německé produkty prodávané za podobnou měrnou cenu obsadily v porovnání kvality dvakrát první místo. České zboží se svou kvalitou nestalo vítězem ani jednou, obsadilo však třikrát příčku poslední.