Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bombu na úřadu práce nahlásila bývalá zaměstnankyně, chtěla si vystřelit z kolegyň

 
sobota, 10. února 2018, 12:19

Vyšetřování případu, kdy anonym během čtvrtečního dopoledne nahlásil na úřad práce v Liberci uložení bomby, má kuriózní rozuzlení. Podle policie bombou hrozila devětadvacetiletá bývalá zaměstnankyně úřadu, která si chtěla „vystřelit“ z kolegyň. Než však stihla oznámit, že se jedná o vtip, byly v pohybu desítky členů záchranných složek.

„Mělo se jednat o pouhý žert, kdy žena zavolala své bývalé kolegyni na Úřad práce v Liberci a sdělila jí, že v budově úřadu je bomba. Na otázku, kdo volá, se představila jako bývalá kolegyně. Než však stihla své známé vysvětlit, že se jedná pouze o recesi, zaměstnankyně úřadu zavěsila a informaci v předala na tísňovou linku 158,“ vysvětlila mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

PSALI JSME: Rozruch na úřadu práce. Anonym tam nahlásil bombu

Ženě začalo docházet, že její vtípek může skončit pořádným problémem. Proto se pokoušela svou bývalou kolegyni opět kontaktovat a také ji zaslala vysvětlující SMS. Také se pokoušela kontaktovat další bývalé kolegyně, ale to již bylo v akci několik policejních hlídek včetně policejních psovodů a také několik jednotek hasičů. Zároveň došlo k uzavření přilehlých komunikací v okolí úřadu.

„Nakonec, když si mladá žena uvědomila, co svým vtípkem způsobila, sama zavolala na linku 158, kde vše policistům vysvětlila,“ dodala mluvčí.

I přesto, že se jednalo o vtip, vyjde celý výjezd mladou ženu hodně draho. Za šíření poplašné zprávy ji hrozí až pět let za mřížemi. „Škoda, kterou tímto jedním telefonátem způsobila, však nebude také malá. Jen samotným přerušením provozu Úřadu práce v Liberci na necelé dvě hodiny způsobila předběžnou škodu ve výši 100 tisíc korun, nemluvě o škodě za bezdůvodný výjezd složek Integrovaného záchranného systému,“ uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Zfetovaný řidič ujížděl policejní hlídce, honičku ukončil střet se...

pátek, 9. února 2018, 09:16

Policisté mají za sebou další honičku. Tentokrát naháněli mezi Smržovkou a Lučany nad Nisou řidiče v Opelu Corsa, který má...

VIDEO: Nepozorný řidič projel přejezdem na červenou, zachytila ho...

čtvrtek, 8. února 2018, 15:29

Velké štěstí měl během středy řidič Felicie, který přímo před kamerou městských strážníků projel přes železniční přejezd v...

Rozruch na úřadu práce. Anonym tam nahlásil bombu

čtvrtek, 8. února 2018, 09:45

O pořádný rozruch se ve čtvrtek dopoledne postarala mladá žena, která nahlásila uložení bomby na úřadu práce v Liberci. Nejenže...

Liberečan kradl, aby mohl do vězení. Z nákupního centra Nisa proto...

středa, 7. února 2018, 11:10

Ne pro každého je vězení trestem. Přesvědčili se o tom na konci ledna liberečtí kriminalisté, kteří vyšetřovali kuriózní krádež....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Ještěd zahalil kouř. Na hřebeni...

  • Bezmoc ve veseckém domě. Město tam dočasně...

  • Pět hasičských jednotek vyráží k požáru...

  • Auto se střetlo s motorkářem, ten v...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.