Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zfetovaná žena chtěla vyhodit děti z balkonu, policejní vyjednavač včas zasáhl

 
úterý, 20. února 2018, 13:03

Vyhozením dětí z balkonu vyhrožovala v neděli večer sedmadvacetiletá žena z Jablonce nad Nisou. Záchranné složky přivolal náhodný svědek. Několik desítek minut dlouhá záchranná akce se obešla bez zranění i díky práci policejního vyjednavače. Zkouška na přítomnost drog nakonec ukázala, že matka dvou dětí byla nejspíš pod vlivem pervitinu.

O křičící ženě na balkoně panelového domu v jablonecké Lípové ulici se policisté dozvěděli v neděli po třiadvacáté hodině. Mladá žena držela v náručí malé dítě a křičela, že v bytě hoří. Druhé dítě sedělo na podlaze balkonu. „Hlídka začala s ženou na balkóně komunikovat a ptala se, co se děje a jak jí mají pomoci. Žena ovšem působila velmi zmateně, neustále dokola opakovala, že jsou to falešní policisté, požadovala vidět svoji rodinu a vyhrožovala, že pokud se k ní někdo přiblíží nebo svoji rodinu neuvidí, tak obě děti vyhodí z balkónu,“ popsala mluvčí policie Dagmar Sochorová. Na místo byl proto přivolán také vyjednávač, hasiči i záchranná služba.

Jeden z policistů vyšel na balkón, který se nachází nad balkónem zmatené ženy. Ta neustále po dalším policistovi, který s ní hovořil, požadovala, aby se na místo dostavila její rodina i s přítelem. Mezi tím již hasiči pod balkónem, který byl ve výšce sedmi metrů, rozprostřeli plachtu pro případ, že by skutečně děti vyhodila z balkonu.

„Krátce před půlnocí se na místo události dostavila matka, bratr i přítel mladé ženy. V tu chvíli policista, který s ní celou dobu hovořil, vyjednal, že matku, bratra i přítele pustí do bytu. Následně tedy žena i s oběma dětmi opustil balkón a vešla zpět do bytu a příbuzné s přítelem do něj pustila,“ doplnila mluvčí policie. V ten moment policista, který byl na balkóně ve třetím patře, slezl na balkón k bytu mladé ženy pro případ, že by se žena na balkón z nějakého důvodu s dětmi vrátila.

Policisté měli vyhráno. Společně s rodinou postila žena do bytu také vyjednávače a záchranáře, kterým předala děti. Žena pod vlivem drog byla následně převezena na libereckou záchytku.

Podle policie si žena požár v bytě vymyslela. Teď ji policisté podezřívají z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Po ztraceném běžkaři z Německa pátrala Horská služba. Našli ho večer...

úterý, 20. února 2018, 11:37

Hodinu po poledni se včera odtrhl šedesátiletý běžkař z Německa od skupiny svých přátel mezi Smědavou a Jizerkou. Jenže do...

Kontrola v liberecké výrobně cukrovinek odhalila osm nelegálně...

úterý, 20. února 2018, 08:00

Cizinečtí policisté se společně s celní správou opět zaměřili na nelegálně zaměstnávané cizince. Při šesté letošní akci...

Pro závodníka na Jizerské 50 letěl vrtulník. Na Kneipě upadl do...

pondělí, 19. února 2018, 15:42

Sedm tisíc závodníků absolvovalo během víkendu závody Jizerské padesátky. A obešlo se to bez větších komplikací. Horská služba...

V Liberci spěje ke konci soud v případu výroby drog pro Švédsko

pondělí, 19. února 2018, 13:37

Ke konci spěje u soudu v Liberci projednávání případu rozsáhlé výroby drog určených hlavně pro švédský trh. Závěrečné řeči by...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ovlivňování médií a zneužívání moci nelze tolerovat, říká soudkyně, co zrušila platnost voleb

Komunální volby ve Strakonicích se musí opakovat, rozhodl letos 20. listopadu soudní senát v čele se soudkyní Terezou Kučerovou. Svůj verdikt doplnil odůvodněním, které přesahuje hranice jihočeského města a dotýká se celé české politiky.

Problémový úsek D1 se okamžitě rozšíří, aby se dal udržovat

Problémový úsek dálnice D1 na Vysočině se okamžitě rozšíří, aby vznikl plnohodnotný pruh a úsek se dal dobře udržovat. Svodidlo se posune o metr až metr a půl. Novinářům to po ranní schůzce s ředitelem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Současnému zhotoviteli odejde dnes výzva. Pokud to nebude schopen nebo ochoten udělat, najme si stát někoho jiného. Firma Geosan ve zprávě uvedla, že stavební práce na D1 budou dnes pokračovat.

Může hlína v jídle léčit obezitu? Prý zbavuje tuků

Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z organismu vyplavuje tuk, tvrdí nová studie, o níž informoval britský server Mail Online.