Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Zfetovaná žena chtěla vyhodit děti z balkonu, policejní vyjednavač včas zasáhl

 
úterý, 20. února 2018, 13:03

Vyhozením dětí z balkonu vyhrožovala v neděli večer sedmadvacetiletá žena z Jablonce nad Nisou. Záchranné složky přivolal náhodný svědek. Několik desítek minut dlouhá záchranná akce se obešla bez zranění i díky práci policejního vyjednavače. Zkouška na přítomnost drog nakonec ukázala, že matka dvou dětí byla nejspíš pod vlivem pervitinu.

O křičící ženě na balkoně panelového domu v jablonecké Lípové ulici se policisté dozvěděli v neděli po třiadvacáté hodině. Mladá žena držela v náručí malé dítě a křičela, že v bytě hoří. Druhé dítě sedělo na podlaze balkonu. „Hlídka začala s ženou na balkóně komunikovat a ptala se, co se děje a jak jí mají pomoci. Žena ovšem působila velmi zmateně, neustále dokola opakovala, že jsou to falešní policisté, požadovala vidět svoji rodinu a vyhrožovala, že pokud se k ní někdo přiblíží nebo svoji rodinu neuvidí, tak obě děti vyhodí z balkónu,“ popsala mluvčí policie Dagmar Sochorová. Na místo byl proto přivolán také vyjednávač, hasiči i záchranná služba.

Jeden z policistů vyšel na balkón, který se nachází nad balkónem zmatené ženy. Ta neustále po dalším policistovi, který s ní hovořil, požadovala, aby se na místo dostavila její rodina i s přítelem. Mezi tím již hasiči pod balkónem, který byl ve výšce sedmi metrů, rozprostřeli plachtu pro případ, že by skutečně děti vyhodila z balkonu.

„Krátce před půlnocí se na místo události dostavila matka, bratr i přítel mladé ženy. V tu chvíli policista, který s ní celou dobu hovořil, vyjednal, že matku, bratra i přítele pustí do bytu. Následně tedy žena i s oběma dětmi opustil balkón a vešla zpět do bytu a příbuzné s přítelem do něj pustila,“ doplnila mluvčí policie. V ten moment policista, který byl na balkóně ve třetím patře, slezl na balkón k bytu mladé ženy pro případ, že by se žena na balkón z nějakého důvodu s dětmi vrátila.

Policisté měli vyhráno. Společně s rodinou postila žena do bytu také vyjednávače a záchranáře, kterým předala děti. Žena pod vlivem drog byla následně převezena na libereckou záchytku.

Podle policie si žena požár v bytě vymyslela. Teď ji policisté podezřívají z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Kam dál?

Po ztraceném běžkaři z Německa pátrala Horská služba. Našli ho večer...

úterý, 20. února 2018, 11:37

Hodinu po poledni se včera odtrhl šedesátiletý běžkař z Německa od skupiny svých přátel mezi Smědavou a Jizerkou. Jenže do...

Kontrola v liberecké výrobně cukrovinek odhalila osm nelegálně...

úterý, 20. února 2018, 08:00

Cizinečtí policisté se společně s celní správou opět zaměřili na nelegálně zaměstnávané cizince. Při šesté letošní akci...

Pro závodníka na Jizerské 50 letěl vrtulník. Na Kneipě upadl do...

pondělí, 19. února 2018, 15:42

Sedm tisíc závodníků absolvovalo během víkendu závody Jizerské padesátky. A obešlo se to bez větších komplikací. Horská služba...

V Liberci spěje ke konci soud v případu výroby drog pro Švédsko

pondělí, 19. února 2018, 13:37

Ke konci spěje u soudu v Liberci projednávání případu rozsáhlé výroby drog určených hlavně pro švédský trh. Závěrečné řeči by...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Studenti budou stávkovat. Vadí jim trestně...

  • Tragické úmrtí muže, kterého zasypala siláž,...

  • Nová silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou...

  • Vyšetřování tragické nehody ve...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Více než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy...

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...