Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hledání spřízněné duše se seniorce prodražilo. Na účet neznámého podvodníka poslala statisíce

 
středa, 18. dubna 2018, 19:53

Třiapadesátiletý vdovec, voják americké armády, který hledá spřízněnou duši. Pro seniorku z Českolipska partie, kterou si vysnila. Z její osudové lásky, se kterou se seznámila na internetové seznamce, se ale postupně vyklubal podvodník, který jí obrátil život na ruby a vytáhl z ní statisíce. Po pachateli nyní policisté pátrají.

Po dvou měsících, během kterých si vyměnila osmašedesátiletá žena s mužem navzájem stovky emailů, začali plánovat společnou budoucnost. Cizinec seniorce naznačil, že ho v USA nic nedrží, a že by se rád odstěhoval za ní do České republiky. „Představou společného života s ním byla natolik nadšená, že si vůbec nepřipouštěla divné věci, které se kolem jejich vztahu začaly objevovat,“ shrnula mluvčí policie Ivana Baláková.

Cizinec, kterého osobně žena nikdy neviděla, jí například už letos v lednu požádal o 1 500 dolarů s tím, že tuto sumu musí zaplatit americké armádě, aby dostal dovolenou a mohl ji navštívit. Ona mu je poslala, a to dokonce na účet u banky, která působí v České republice. „To, že jde o tuzemský bankovní účet vysvětlil tím, že patří člověku, který v naší zemi vyřizuje finanční záležitosti americkým vojákům. Dalších 2 tisíce dolarů žádal vzápětí zaslat na stejný účet na zaplacení letenky z USA do Česka. I této prosbě bez velkého otálení vyhověla,“ dodala mluvčí policie.

Aniž by jí za předchozí peníze nějak zvlášť poděkoval, nerozpakoval se chtít další. Tentokrát 10 tisíc dolarů na náklady spojené s transportem jeho balíku s osobními věcmi, penězi a šperky, které chtěl zaslat na její adresu. Ujišťoval ji, že půjčené peníze ihned vrátí, jen co se dostane do České republiky. Žena si na tento větší výdaj půjčila ve své bance 150 tisíc korun, zbytek doplatila z účtu. Peníze šly tentokrát na bankovní konto v Portugalsku, kam nakonec odeslala 210 tisíc korun.

„Podvodník ale pořád neměl dost, a tak si na svou oběť vymyslel ještě to, že potřebuje dalších 25 tisíc dolarů, aby mohl být ohlašovaný balík z USA převeden do jejího osobního vlastnictví. Teprve potom se oznamovatelka vážně zamyslela nad tím, že jsou jeho neustálé požadavky podezřelé a začala o jeho upřímnosti pochybovat,“ doplnila Baláková. Seniorka se ho proto přímo emailovou zprávou zeptala, jestli ji jen nezneužívá. On na její konkrétní otázku nijak nereagoval a komunikoval s ní dál, jako by se nic nestalo. „To ji přesvědčilo o tom, že ji vodí za nos, 25 tisíc dolarů mu už neposlala a podala na něj trestní oznámení. I tak jí tato krutá zkušenost přišla draho, a to přesně na 325 tisíc korun,“ uzavřela mluvčí.

Kriminalisté nyní po podvodníkovi pátrají. Pokud se ho podaří dopadnout, hrozí mu až pět let za mřížemi. Zjistit pachatele nebude snadné, protože se za podobnými podvody mnohdy skrývají mezinárodně organizované skupiny, které se na tuto kriminální činnost přes internetové seznamky zaměřují.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Policisté dopadli sexuálního násilníka. V Liberci přepadal ženy,...

středa, 18. dubna 2018, 13:32

Liberečtí kriminalisté zadrželi násilníka, který během několika měsíců v Liberci přepadl několik žen a jednu z nich znásilnil....

Řidič usnul za volantem a vyjel ze silnice. Auto sešrotoval o jabloň

středa, 18. dubna 2018, 07:01

Podruhé se narodil dvaapadesátiletý řidič, který v pondělí před polednem projížděl silnicí od Dubé směrem na Jestřebí. Za...

Dvojice recidivistů si vytipovala byt, omylem se ale vloupali do...

úterý, 17. dubna 2018, 14:27

Případ, který by se klidně mohl stát předlohou ke scénáři některé filmové komedie, nyní vyšetřují kriminalisté z Liberce. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.