Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Požár v Jindřichovicích: Střecha se propadla, hasiči vozí štěpku za obec

 
úterý, 15. května 2018, 19:57

V bývalém statku v Jindřichovicích pod Smrkem na Liberecku už druhý den hoří uskladněná dřevní štěpka. Na místo v noci dorazil speciální bagr ze Zbirohu, kterým hasiči postupně materiál vybírají, odvážejí a dohašují. Materiálu je tam uskladněno hodně, práce tak budou zřejmě pokračovat ještě ve středu.

Střecha vyhořelého objektu už se zřítila, hasiči museli vyvozit sutiny, které popadaly ze shořelé střechy, aby mohli postupně nakládat zbytek štěpky. „Odváží se pryč a dohašuje mimo obec," řekla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Objekt stojí v centru obce a okolí je silně zakouřené. Přestože jde o biologický materiál a zplodiny nejsou nebezpečné, doporučili hasiči obyvatelům, aby nevětrali.

Požár skladu štěpky ve Frýdlantském výběžku byl hasičům nahlášen v pondělí ve 14:15. Nejprve zasáhl delší křídlo bývalého statku, které se využívá jako sklad štěpky a dřeva. Silný vítr ho ale velmi rychle rozšířil i na další části budovy. Při příjezdu hasičů už hořel téměř celý skladovací prostor o rozměrech zhruba 50x30 metrů a plameny šlehaly střechou ven. „V noci pomohl mírný vítr, který ho odnášel mimo obydlených oblastí," řekla mluvčí.

Hasiči museli ochlazovat přilehlou obytnou budovu, aby zabránili dalšímu rozšíření požáru. Obyvatelé z domu odešli ještě před příjezdem hasičů. Šestici obyvatel zajistila obec náhradní ubytování v obecním bytě. I budova, kde hořelo je podle něj obecní. „Objekt byl v pronájmu," řekl starosta Jindřichovic Pavel Novotný.

Nájemce podle něj zajišťoval pro některé obecní objekty dodávky tepla a teplé vody. „Máme ale vlastní kotelnu, a tak by to pro nás nemělo znamenat velký problém," dodal starosta.

Podle Bílkové se škody odhadují na miliony korun. Objekt prošel nedávno rekonstrukcí a v jedné budov jsou navíc technologie na výrobu tepla a elektrické energie. Příčiny požáru stále hasiči neznají. „Až poté, co bude požár zcela zlikvidován, mohou na místo nastoupit vyšetřovatelé, aby stanovili příčinu vzniku požáru. Není možné tam pustit ani psa specializovaného na vyhledávání akcelerantů hoření," dodala Bílková.

Napsal(a) ČTK | Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

Policie pátrá po Martinu Musilovi. Skrývá se přes dva roky

úterý, 15. května 2018, 19:04

Rozsáhlou majetkovou a hospodářskou trestnou činnost má na svědomí osmatřicetiletý Martin Musil. Marně po něm českolipští...

Lesy ČR podaly kvůli nepořádku po technoparty trestní oznámení. Podle...

úterý, 15. května 2018, 13:29

Lesy ČR podaly kvůli nepořádku, který zůstal v lesích po technoparty u Mníšku na Liberecku, trestní oznámení. Podle policie jde o...

Aktualizováno 15. května 2018, 8:55

FOTO, VIDEO: V Jindřichovicích druhý den hoří. Na místo dorazil...

pondělí, 14. května 2018, 16:37

S rozsáhlým požárem bojují už druhý den hasiči v Jindřichovicích pod Smrkem. Hoří tu budova v bývalém statku s uskladněnou...

VIDEO: Čeští policisté zadrželi tři z pěti luxusních automobilů...

neděle, 13. května 2018, 11:00

Jen několik málo hodin trvalo českým policistům, než zadrželi tři z pěti luxusních automobilů ukradených v Rakousku. Čtyři Audi a...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • VIDEO: U Raspenavy hoří několik hektarů...

  • Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

Počet černých pasažérů v Praze klesá, pokutu za půlku využily tisíce lidí

Už 4 539 cestujících, kteří cestovali pražskou veřejnou dopravou bez platné jízdenky, využilo možnost snížit si pokutu za jízdu načerno o polovinu. Podmínkou je, že si zároveň koupí roční předplatní kupon za 3 650 korun. Pokuta za půlku funguje už rok, poprvé si o ni mohli říct cestující 23. října. Počet černých pasažérů v Praze podle prvních čísel letošního roku výrazně poklesl. Naopak zájem o roční kupony neustále roste.