Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Požár v Jindřichovicích: Střecha se propadla, hasiči vozí štěpku za obec

 
úterý, 15. května 2018, 19:57

V bývalém statku v Jindřichovicích pod Smrkem na Liberecku už druhý den hoří uskladněná dřevní štěpka. Na místo v noci dorazil speciální bagr ze Zbirohu, kterým hasiči postupně materiál vybírají, odvážejí a dohašují. Materiálu je tam uskladněno hodně, práce tak budou zřejmě pokračovat ještě ve středu.

Střecha vyhořelého objektu už se zřítila, hasiči museli vyvozit sutiny, které popadaly ze shořelé střechy, aby mohli postupně nakládat zbytek štěpky. „Odváží se pryč a dohašuje mimo obec," řekla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Objekt stojí v centru obce a okolí je silně zakouřené. Přestože jde o biologický materiál a zplodiny nejsou nebezpečné, doporučili hasiči obyvatelům, aby nevětrali.

Požár skladu štěpky ve Frýdlantském výběžku byl hasičům nahlášen v pondělí ve 14:15. Nejprve zasáhl delší křídlo bývalého statku, které se využívá jako sklad štěpky a dřeva. Silný vítr ho ale velmi rychle rozšířil i na další části budovy. Při příjezdu hasičů už hořel téměř celý skladovací prostor o rozměrech zhruba 50x30 metrů a plameny šlehaly střechou ven. „V noci pomohl mírný vítr, který ho odnášel mimo obydlených oblastí," řekla mluvčí.

Hasiči museli ochlazovat přilehlou obytnou budovu, aby zabránili dalšímu rozšíření požáru. Obyvatelé z domu odešli ještě před příjezdem hasičů. Šestici obyvatel zajistila obec náhradní ubytování v obecním bytě. I budova, kde hořelo je podle něj obecní. „Objekt byl v pronájmu," řekl starosta Jindřichovic Pavel Novotný.

Nájemce podle něj zajišťoval pro některé obecní objekty dodávky tepla a teplé vody. „Máme ale vlastní kotelnu, a tak by to pro nás nemělo znamenat velký problém," dodal starosta.

Podle Bílkové se škody odhadují na miliony korun. Objekt prošel nedávno rekonstrukcí a v jedné budov jsou navíc technologie na výrobu tepla a elektrické energie. Příčiny požáru stále hasiči neznají. „Až poté, co bude požár zcela zlikvidován, mohou na místo nastoupit vyšetřovatelé, aby stanovili příčinu vzniku požáru. Není možné tam pustit ani psa specializovaného na vyhledávání akcelerantů hoření," dodala Bílková.

Napsal(a) ČTK | Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

Policie pátrá po Martinu Musilovi. Skrývá se přes dva roky

úterý, 15. května 2018, 19:04

Rozsáhlou majetkovou a hospodářskou trestnou činnost má na svědomí osmatřicetiletý Martin Musil. Marně po něm českolipští...

Lesy ČR podaly kvůli nepořádku po technoparty trestní oznámení. Podle...

úterý, 15. května 2018, 13:29

Lesy ČR podaly kvůli nepořádku, který zůstal v lesích po technoparty u Mníšku na Liberecku, trestní oznámení. Podle policie jde o...

Aktualizováno 15. května 2018, 8:55

FOTO, VIDEO: V Jindřichovicích druhý den hoří. Na místo dorazil...

pondělí, 14. května 2018, 16:37

S rozsáhlým požárem bojují už druhý den hasiči v Jindřichovicích pod Smrkem. Hoří tu budova v bývalém statku s uskladněnou...

VIDEO: Čeští policisté zadrželi tři z pěti luxusních automobilů...

neděle, 13. května 2018, 11:00

Jen několik málo hodin trvalo českým policistům, než zadrželi tři z pěti luxusních automobilů ukradených v Rakousku. Čtyři Audi a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.