Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plavčík je volný. Podle soudu za smrt chlapce v divoké řece vinu nenese

 
pátek, 7. září 2018, 14:48, aktualizováno 7. září 2018, 17:59

U Okresního soudu v Liberci v pátek zazněl rozsudek v kauze úmrtí chlapce v divoké řece libereckého bazénu. Obviněný byl mladý plavčík, který měl atrakci v tu dobu hlídat a za usmrcení z nedbalosti mu hrozilo šest let. Soud ale muže viny zprostil.

Čtrnáctiletý Adam M. utonul v bazénu v roce 2016. S kamarády odstranili mříž, která chránila sací potrubí, jenže to ho pak vtáhlo dovnitř. Kamarádi z místa utekli, tělo chlapce bylo nalezeno až večer.

Policie poté na základě znaleckých posudků obvinila plavčíka, který měl v inkriminovanou dobu divokou řeku hlídat. „V pozici zaměstnance plaveckého bazénu nedostatečně sledoval jednání návštěvníků bazénu, což bylo v rozporu s jeho pracovní smlouvou," vysvětlil státní zástupce Bedřich Skalický.

Mladému muži za usmrcení z nedbalosti hrozilo šest let vězení. Okresní soud ho ale obžaloby zprostil. „Nedělo se nic neobvyklého, napomenul jsem jen skupinu chlapců, jež si hrála s míčem. V divoké řece se děti běžně potápějí, hrají na babu či jinak škádlí,“ uvedl už dříve plavčík, který u soudu nechtěl vypovídat. „Už jsem se k tomu vyjadřoval dvakrát,“ řekl pouze.

Podle soudu počínání, které mu je kladeno za vinu, není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Navrhoval roční podmíněný trest s odkladem na dva roky. „Byly provedeny důkazy při hlavním líčení, které hovoří o zavinění," uvedl Skalický.Obhajoba byla s verdiktem spokojena. „Jsem rád, že soud vyslyšel naše argumenty a vzal v potaz naše námitky," uvedl obhájce Jiří Dousek.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Zapálení svíček pro Adama M. | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Na babetě vezl děti a nedal přednost. Po střetu s autem jsou zranění

pátek, 7. září 2018, 11:35

K dopravní nehodě došlo ve čtvrtek dopoledne v Bedřichově. Muž vezl na babetě dvě malé děti, navíc na křižovatce nedal přednost...

Opilý řidič dodávky naboural čtyři auta a kamion. Před policisty se...

čtvrtek, 6. září 2018, 07:01

Rozruch způsobil v úterý po půlnoci ve cvikovských ulicích šestadvacetiletý cizinec. Ač byl silně opilý, sedl do dodávky a řídil....

U Chrastavy se ve tři ráno srazil cyklista s autem

čtvrtek, 6. září 2018, 06:00

K ranní nehodě došlo v úterý na silnici III. třídy u Chrastavy. Ulicí Hradecká mířil z Machnína řidič osobního automobilu značky...

Aktualizováno 5. září 2018, 20:39

Panelák se ocitl v kouři. Hasiči evakuovali 25 lidí, sedm ošetřili...

středa, 5. září 2018, 14:18

Celkem pětačtyřicet lidí muselo ve středu po poledni opustit panelový dům v tanvaldské Horské ulici. Mezi devátým a jedenáctým...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.