Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: V noci hořel rodinný dům. Zasahovalo u něj pět jednotek hasičů

 
čtvrtek, 13. září 2018, 18:30

Požár rodinného domu v noci na čtvrtek probudil obyvatele Libštátu na Semilsku. Ze střechy stoupal hustý dým, navíc byl předpoklad, že uvnitř může někdo být. To se nakonec nepotvrdilo, požár ale způsobil škodu za 600 tisíc korun.

Požár byl na tísňovou linku nahlášen hodinu po půlnoci. „Byla reálná možnost, že uvnitř objektu, ze kterého stoupal hustý dým, se stále nacházejí lidé. Operační důstojník vyslal na místo pět jednotek hasičů s osmi cisternami a výškovou techniku,“ popsala mluvčí policie Pavlína Bílková.

První jednotka byla na místě už deset minut po ohlášení požáru, oheň se ale velmi rychle šířil a během chvíle šlehaly plameny střechou ven.

„Hasiči nasadili na likvidaci pět vodních proudů, hasili také z výškové techniky a bylo nutné ochlazovat i nedaleko stojící rodinné domy. Při zásahu používali dýchací přístroje,“ dodala mluvčí.

Podle ní se nakonec nepotvrdila informace, že uvnitř někdo zůstal. Požár zasáhl druhé nadzemní podlaží se střechou a poničil i vybavení přízemí. „Hasičům se podařilo zabránit šíření požáru do jedné hodiny od příjezdu první jednotky, k úplné likvidaci došlo ve 2:50 hodin. Požár zasáhl střechu a nosnou konstrukci zvýšeného patra,“ uzavřela mluvčí, podle níž byla škoda vyčíslena na 600 tisíc korun.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

Náklaďákem ujel padesát kilometrů se dvěma promile v krvi

čtvrtek, 13. září 2018, 09:42

Na přibližně padesátikilometrovou trasu se vydal muž v ranních hodinách z Mladoboleslavka do Liberce. Na tom by nebylo nic...

Konflikt cyklistů s řidičem autobusu. Všechno odstartovalo zatroubení

čtvrtek, 13. září 2018, 06:01

Už koncem ledna došlo k incidentu mezi skupinou cyklistů a řidičem autobusu, policie zveřejnila detaily ale až teď. Na silnici ve...

Anonym nahlásil bombu v ubytovně. Policisté evakuovali 120 lidí

středa, 12. září 2018, 13:53

Celé okolí Hanychovské ulice musela v úterý v noci uzavřít liberecká policie. Anonym totiž nahlásil bombu v ubytovně. Evakuováno...

Zabité ovce, zapálená sláma a nečinnost policie, stěžuje si majitel...

středa, 12. září 2018, 08:32

Říká se, že mince má vždy dvě strany, tak tomu bude i v případu statku v obci Dolní Oldříš. Na svých facebookových stránkách si...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.