Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: U Dětřichova vyhasl život řidiče, který naboural do stromu

 
pátek, 12. října 2018, 11:22, aktualizováno 12. října 2018, 17:43

Dnešní cestu po silnici I/13 ve směru od Liberce nad Frýdlant bohužel nepřežil třiatřicetiletý řidič osobního automobilu, který svým vozem narazil do stromu. Automobil následně začal hořet.

Pacienta už nezachránila ani rychlá pomoc Zdravotní záchranné služby, která projížděla kolem. Ještě před jejím příjezdem stihli přítomní svědci vytáhnout řidiče z auta dřív než začalo hořet. „Přestože projíždějící záchranáři začali u osoby provádět resuscitaci, zranění, která dotyčný člověk utrpěl, nebyla slučitelná se životem,“ uvedl mluvčí Zdravotní záchranné služby Michal Georgiev.

Přivolaný lékař tak na místě konstatoval smrt řidiče. „Nehoda nám byla oznámena prostřednictvím tísňové linky 112 kolem půl jedenácté,“ sdělila mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. K havárii byl přivolán vrtulník, bohužel oběti už nebylo pomoci. Na místě poté zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému.

Komunikace byla v obou směrech neprůjezdná a policisté dopravu odkláněli. Co bylo příčinou dopravní nehody je předmětem dalšího vyšetřování. „Byla nařízena soudní pitva. Ta například toxikologickým vyšeřením odhalí, zda nebyl řidič pod vlivem alkoholu nebo dalších návykových látek,“ dodala Šrýtrová. Odborníci se nyní zaměří i na vozidlo a provedou znalezcké zkoumá, cílem je zjistit, zda nemohla nehodu zavinit technická závada na automobilu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Marek Vávra
 


 

Kam dál?

Silný vítr v noci lámal stromy. Jeden spadl na školku v Hejnicích

pátek, 12. října 2018, 08:55

Řadu komplikací způsobil silný noční vítr, a to především na Frýdlantsku, kde spadlo několik stromů buď na silnice, jeden ale v...

Řidič ve smyku skončil ve svodidlech, následně se odrazil a opět do...

pátek, 12. října 2018, 06:00

Nezodpovědnou jízdu má za sebou řidič vozidla značky Škoda. Ten se vydal na rychlostní silnici I/35 pod vlivem alkoholu a svou...

Policisté tentokrát nepátrají po pachateli, ale po majiteli. Našli...

čtvrtek, 11. října 2018, 18:30

Chrastavští policisté pátrají po majiteli horského kola. Nikdo se o něj dosud nepřihlásil, a tak nyní vyzývají veřejnost, zda...

Chtěl se vloupat do obchodu, údajně bylo jeho cílem dostat se do...

čtvrtek, 11. října 2018, 16:03

Že se někdo chce vloupat do samoobsluhy, to tak ojedinělé není. Trochu kuriózní je ale důvod, který muž při svém neúspěšném činu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Od levandulí až po folklor. Skryté krásy jižní Moravy musíte pojmout všemi smysly

Poznat krásy jižní Moravy se vydávají každý rok statisíce lidí ze všech koutů republiky i světa. Tradičně nejoblíbenější destinací je Lednicko-valtický areál zapsaný do světového dědictví UNESCO, pozadu pak nezůstává ani kouzelný Mikulov. Jen co by kamenem dohodil od těchto turisticky exponovaných destinací však najdete místa, která si s nimi co do krásy a atmosféry rozhodně nezadají. Do objevování musíte navíc zapojit doslova všechny smysly.

Prima získala vysílací licenci na CNN Prima News

Televizní skupina Prima získala licenci pro chystaný zpravodajský kanál CNN Prima News. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jí celoplošnou licenci udělila na 12 let. Vyplývá to z tiskové zprávy rady. Kanál získal licence pro pozemní vysílání i pro šíření prostřednictvím satelitu. Program má vysílat zpravodajství, publicistiku, magazíny a diskusní pořady, a to nejméně 16 hodin denně.

Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje

Pražští radní schválili na svém pondělním zasedání vypsání designérské soutěže na sjednocení vizuální identity Pražské integrované dopravy (PID) a dopravy ve Středočeském kraji, se kterou se pražská doprava stále intenzivněji překrývá. Soutěž připraví hlavní město Praha ve spolupráci se společností Czech Design.