Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: U Raspenavy hoří několik hektarů lesa. Na místo byl povolán vrtulník

 
pondělí, 15. října 2018, 10:02, aktualizováno 16. října 2018, 12:15

U Raspenavy hoří les v obtížně přístupném terénu. Zasaženo je území několika hektarů, je ale menší než prvotní odhad deseti hektarů. Na pomoc byl povolán i vrtulník. Pro Frýdlantský výběžek, kde je Raspenava, platí výstraha meteorologů před silným větrem.

Požár, který se nachází asi kilometr od restaurace Koza, byl hasičům nahlášen krátce po 7:00. „Vzhledem k tomu, že je to na hřebeni skalnatého kopce a vzhledem k povětrnostním podmínkám, které jsou už pár dnů nepříznivé, se požár docela rozšířil," uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Podle nynějšího odhadu hoří asi na dvou hektarech. Hasiči mají na místě požáru přes deset jednotek a s hašením jim pomáhá i vrtulník policie. Požární jednotky si zřídili na nedalekém Šolcově rybníku čerpací stanoviště pro kyvadlovou dopravu vody cisternami a plní tam i bambi vak vrtulníku.

Hasiči mají na místě nataženo přes 600 metrů hadic a z České Lípy si nechali dopravit velkokapacitní čerpadlo. „Je to kvůli tomu, že pod kopec, kde hoří, vede úzká cesta, kde se dvě cisterny nevejdou,“ uvedla mluvčí hasičů.

Úzká cesta je dlouhá asi čtyři kilometry. „Kyvadlová doprava cisternami je zdlouhavá, proto tam máme čerpadlo a napojili jsme na něj velké hadice. Přes ně vedeme vodu pod kopec i tímto způsobem,“ dodala. Za dopoledne provedl přes 30 shozů. 

Hasičům se podařilo dnes odpoledne lokalizovat požár bukového lesa u Raspenavy na Liberecku. S požárem v obtížně přístupném terénu bojují od dnešního rána, zasaženo bylo území bezmála šesti hektarů. „Požár se dále nešíří. Jednotky zůstávají na místě zásahu a dohašují skrytá ohniska,“ komentovala Bílková.

„Kvůli soumraku, špatné viditelnosti a rizikovému terénu přerušil v 18:00 velitel zásahu hasební práce. Jednotky se do lesů v okolí Viniční stezky nedaleko Raspenavy vrátí v úterý v 8:00,“ dodala mluvčí. Předpokládá se, že hašení s ohledem na terén a rozsah požáru potrvá nejméně do úterka. 

Hasiči dohašují požár bukového lesa v Jizerských horách. Při ranní kontrole objevili u Raspenavy na Liberecku hned několik skrytých ohnisek. Na místě už zasahuje šest jednotek. „Hasiči z Raspenavy objevili během ranního průzkumu čtyři skrytá ohniska. Povolali si proto na pomoc dalších pět jednotek,“ vysvětlila Pavlína Bílková. Příčinou požáru se i nadále zabývají vyšetřovatelé.

Napsal(a) ČTK | Foto Jiří Hušek, Luboš Vrabec
 


 

Kam dál?

Lanovka na Ještěd opět stojí, silný vítr ji zastavil tento týden již...

neděle, 14. října 2018, 11:41

Lanovka na Ještěd se opět zastavila, důvodem je silný vítr. Tentokrát jeho rychlost dosahovala 94 kilometrů v hodině.

Aktualizováno 12. října 2018, 17:43

FOTO: U Dětřichova vyhasl život řidiče, který naboural do stromu

pátek, 12. října 2018, 11:22

Dnešní cestu po silnici I/13 ve směru od Liberce nad Frýdlant bohužel nepřežil třiatřicetiletý řidič osobního automobilu, který...

Řidič ve smyku skončil ve svodidlech, následně se odrazil a opět do...

pátek, 12. října 2018, 06:00

Nezodpovědnou jízdu má za sebou řidič vozidla značky Škoda. Ten se vydal na rychlostní silnici I/35 pod vlivem alkoholu a svou...

Zvrat v povolebním vyjednávání. ANO odmítlo být v koalici s ODS

středa, 10. října 2018, 21:26

Koalice vítězných Starostů pro Liberecký kraj s ANO a ODS v Liberci nevznikne. Jednání byla ukončena. ANO odmítlo být v jedné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.