Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté pátrají po náramku z Pandory. Dívka o něj přišla nejspíš ve škole

 
pátek, 9. listopadu 2018, 11:30

Liberečtí policisté hledají náramek s přívěsky. Začátkem listopadu se na ně obrátila studentka liberecké zdravotní školy s tím, že o něj přímo ve škole přišla a už ho nenašla. Je tak možné, že ho někdo našel a nechal si ho. Jenže náramek z obchodu Pandora má hodnotu deseti tisíc korun.

„Náramek pravděpodobně ztratila během některé z vyučovacích hodin nebo při přesunu mezi učebnami. Poté začala po náramku usilovně, leč bezvýsledně pátrat. I přes veškerou snahu se jí nepodařilo najít nálezce ani k němu získat jakékoli informace,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Policisté vyzývají případného nálezce, aby náramek vrátil. „Občanský zákoník jasně definuje jak s nálezem naložit:„…nelze-li z okolností poznat, komu má být věc vrácena, a nepovažuje-li se věc za opuštěnou, oznámí nálezce bez zbytečného odkladu nález obci, na jejímž území byla nalezena, zpravidla do tří dnů,“ dodal mluvčí.

Podle něj nálezci, který náramek nevrátil, hrozí za spáchání přečinu zatajení věci až jeden rok za mřížemi.

„Žádáme případného nálezce či svědky, kteří s náramkem, na němž bylo několik přívěsků různého typu, přišli do styku, viděli s ním někoho manipulovat či mají jakékoliv informace o jeho výskytu nebo o jeho současném držiteli, ať tyto skutečnosti oznámí policistům prostřednictvím tel. čísla 974 467 100 nebo přímo na policejní služebně obvodního oddělení Liberec – centrum. Informace mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění výše uvedeného případu,“ uzavřel Robovský.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Za sraženého motorkáře může žena skončit za mřížemi až na čtyři roky

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 18:18

Třiatřicetiletá žena jela po silnici první třídy v Harrachově, z které hodlala odbočit vlevo. Přitom ovšem nedala přednost...

Při platbě omylem připsala nulu, přišla tak o 20 tisíc korun

středa, 7. listopadu 2018, 19:38

Žena chtěla koupit kryt na kočárek. Při platbě se ovšem upsala a místo částky 2 100 odeslala o 18 tisíc korun více. Doposud nemá...

VIDEO, FOTO: Plameny olizovaly kapotu, osobák začal hořet při jízdě

středa, 7. listopadu 2018, 15:30

Dnes ráno vzplál v Jablonci nad Nisou při jízdě osobní automobil. Plameny zachvátily celý vůz, naštěstí řidič vyvázl bez zranění.

Za smrt lyžaře na Ještědu soud potrestal záchranáře. Dostal podmínku

středa, 7. listopadu 2018, 11:11

Odvolací krajský soud v Liberci potvrdil podmíněný trest jednašedesátiletému záchranáři horské služby za usmrcení z nedbalosti....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.