Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté pátrají po náramku z Pandory. Dívka o něj přišla nejspíš ve škole

 
pátek, 9. listopadu 2018, 11:30

Liberečtí policisté hledají náramek s přívěsky. Začátkem listopadu se na ně obrátila studentka liberecké zdravotní školy s tím, že o něj přímo ve škole přišla a už ho nenašla. Je tak možné, že ho někdo našel a nechal si ho. Jenže náramek z obchodu Pandora má hodnotu deseti tisíc korun.

„Náramek pravděpodobně ztratila během některé z vyučovacích hodin nebo při přesunu mezi učebnami. Poté začala po náramku usilovně, leč bezvýsledně pátrat. I přes veškerou snahu se jí nepodařilo najít nálezce ani k němu získat jakékoli informace,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Policisté vyzývají případného nálezce, aby náramek vrátil. „Občanský zákoník jasně definuje jak s nálezem naložit:„…nelze-li z okolností poznat, komu má být věc vrácena, a nepovažuje-li se věc za opuštěnou, oznámí nálezce bez zbytečného odkladu nález obci, na jejímž území byla nalezena, zpravidla do tří dnů,“ dodal mluvčí.

Podle něj nálezci, který náramek nevrátil, hrozí za spáchání přečinu zatajení věci až jeden rok za mřížemi.

„Žádáme případného nálezce či svědky, kteří s náramkem, na němž bylo několik přívěsků různého typu, přišli do styku, viděli s ním někoho manipulovat či mají jakékoliv informace o jeho výskytu nebo o jeho současném držiteli, ať tyto skutečnosti oznámí policistům prostřednictvím tel. čísla 974 467 100 nebo přímo na policejní služebně obvodního oddělení Liberec – centrum. Informace mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění výše uvedeného případu,“ uzavřel Robovský.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Více než polovina lidí si v Česku myslí, že si za znásilnění může...

pátek, 9. listopadu 2018, 08:35

Téměř tři pětiny dospělých v Česku si myslí, že si za znásilnění v jistých případech mohou ženy samy. Díl odpovědnosti mají,...

Na Slovensku euro funguje, v Česku by mohlo také

středa, 7. listopadu 2018, 12:23

Studenti Technické univerzity v Liberci debatovali s odborníky na problematiku eura. Setkání na téma „Proč mají Slováci rádi euro...

Soud v Liberci zamítl stížnosti na výsledky voleb. Může proběhnout...

úterý, 6. listopadu 2018, 12:19

Soud v Liberci zamítl další čtyři stížnosti na výsledky komunálních voleb v obcích v Libereckém kraji, dvě se týkaly Jablonce a...

POCTY HEJTMANA 2018: Za celoživotní dílo byl oceněn autor ikonické...

úterý, 6. listopadu 2018, 10:44

Jednadvacátý srpen 1968 v Liberci asi nejlépe vystihuje dobová fotografie padajícího domu, do kterého najel tank sovětských...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.