Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Šalďáku srazila tramvaj mladou dívku, naštěstí přežila

 
pondělí, 12. listopadu 2018, 17:29

Mladá chodkyně vběhla u obchodního centra Plaza před tramvaj, která odjížděla z Fügnerovy ulice směrem k Lidovým sadům. Řidič již nemohl střetu nijak zabránit.

Nezletiletá dívka pravděpodobně nevěnovala dostatečnou pozornost provozu. „Dívka vběhla před tramvaj a narazila do ní. Následně upadla na zem,“ uvedla tisková mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Střet naštěstí nebyl nijak vážný, to potvrzuje i to, že dívenka po nehodě odběhla z místa střetu.

„Následně byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na preventivní vyšetření do nemocnice,“ dodala Šrýtrová. V tomto případě naštěstí srážka s tramvají znamenala jen drobné otřesení a poškození vozu v hodnotě přibližně 1000 korun. Srážka s tramvají by ovšem mohla stát chodce i život.

Policie v touto souvislostí apeluje na chodce, aby při přecházení vozovky dbali zvýšení pozornosti, ať už místem projíždějí automobily nebo hromadná doprava.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Mladík utekl z výchovného zařízení a cestou ukradl moped

pondělí, 12. listopadu 2018, 12:23

Policisté zvládli najít odcizený moped a dopadnout mladičkého zloděje během několika hodin. Ukradený moped se tak velmi rychle...

Jen letos se při srážce s autem těžce zranilo 11 chodců. Buďte vidět

neděle, 11. listopadu 2018, 16:44

Nepozornost řidičů, neopatrnost chodců či alkohol. To jsou jedny z hlavních příčin dopravních nehod, při kterých hrají hlavní...

Nabízel herní konzole na prodej. Zboží neposlal a peníze si nechal

neděle, 11. listopadu 2018, 06:01

Vrchní inspektor zahájil trestní stíhání muže, který si nechával peníze za objednané zboží, které kupujícím už neposlal. Za...

Čelní srážku aut nepřežil čtyřiadvacetiletý mladík. Dva lidé jsou...

sobota, 10. listopadu 2018, 09:12

K tragické nehodě došlo v noci na sobotu na silnici I/9 u obce Chlum na Českolipsku. Čelní srážku Audi A4 a VW Sharan nepřežil...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.