Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dealer kvůli soudkyni strávil ve vazbě o osm dní déle. Hrozí jí osm let, souzena bude v Mělníku

 
úterý, 27. listopadu 2018, 10:34

Případem obžalované liberecké soudkyně Lenky Zhoufové se bude zabývat Okresní soud v Mělníku ve Středočeském kraji. Kauzu mu přidělil Vrchní soud v Praze.

„Hlavní líčení v této věci je nařízeno na 9. ledna 2019," řekl mluvčí mělnického soudu Jindřich  Špergl. Soudkyni hrozí až osm let vězení za trestné činy zbavení osobní svobody a zneužití pravomoci úřední osoby. Podle obžaloby se jich dopustila tím, že o prodloužení vazby zadrženého muže rozhodla až po zákonném termínu a na rozhodnutí napsala dřívější datum. Kvůli chybě soudkyně strávil muž stíhaný za drogové delikty osm dní nezákonně za mřížemi.

Vrchní soud kauzu přidělil do Mělníka

Státní zástupce podal letos v srpnu obžalobu na soudkyni k Okresnímu soudu v Liberci, kde Zhoufová pracuje. Tam ale měli pochybnosti o tom, zda se tím mohou zabývat. „Trestní věc JUDr. Zhoufové byla předsedou příslušného senátu předložena nejprve Krajskému soudu v Ústí nad Labem - pobočka Liberec, posléze pak Vrchnímu soudu v Praze spolu s podnětem k odnětí a přikázání věci jinému soudu z důvodu možné podjatosti všech soudců působících u Okresního soudu v Liberci," sdělil místopředseda Okresního soudu v Liberci pro trestní úsek Přemysl Pechlát. Vrchní soud podnět uznal za oprávněný a kauzu přidělil soudu vzdáleném od Liberce asi 90 kilometrů.

Případ Lenky Zhoufové

Zhoufová podle policie v roce 2016 o den propásla termín rozhodnutí o vazbě pro drogového dealera. Posléze ho antedatovala, muž kvůli tomu strávil osm dní nezákonně ve vazbě. Chybou soudkyně se loni zabýval kárný senát Nejvyššího správního soudu, který potrestal Zhoufovou snížením platu o 25 procent na jeden rok. Senát zvolil podle deníku MF Dnes mírnější trest, protože soudkyně byla do té doby bezúhonná a v justici teprve začínala. Do funkce soudkyně byla Zhoufová jmenována v roce 2015.

Napsal(a) ČTK | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

Ujížděl před policisty, chtěl se schovat v garáži. Legitimoval se...

pondělí, 26. listopadu 2018, 16:30

Vlastně mu to málem prošlo. Silně opilý řidič si v Liberci vyjel na nákupy, jenže si ho při cestě domů všiml policista, který se...

Zloděj řádil na stavbě vodojemu v Ohrazenicích. Ukradl ocelové...

pondělí, 26. listopadu 2018, 11:00

V noci na pátek zmizelo ze stavby vodojemu v Ohrazenicích několik ocelových částí. Zloděj přitom musel překonat plot. Pachatel,...

Kvůli chrastavským lázním bylo obžalováno dvanáct lidí včetně Roberta...

pondělí, 26. listopadu 2018, 09:55

Celkem dvanáct lidí včetně bývalých vysokých krajských politiků čelí obžalobě kvůli dotačnímu podvodu při stavbě termálních lázní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.