Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci se zaměří na Fügnerku. Stát budou i u přechodu na Perštýn

 
pátek, 30. listopadu 2018, 17:00

Na terminál veřejné dopravy ve Fügnerově ulici a také jeho bezprostřední okolí se hodlá více zaměřit městská policie. Během dne bude hlídka na místě dokonce nepřetržitě a strážníci se chtějí zaměřit i na přechod pro chodce u bývalého Plauditu, kde kvůli chodcům často vznikají dlouhé kolony aut.

Fügnerka je problematickou libereckou lokalitou. Denně tu projdou desetitisíce lidí, okolí je spojeno s vysokou drobnou kriminalitou. „Lavičky určené k odpočinku bývají obsazeny sociálně nepřizpůsobivými občany, kteří přímo nepáchají trestnou činnost, ale obtěžují procházející občany,“ doplnila mluvčí městské policie Daniela Bušková.

Na místě se tak od deseti do dvaadvaceti hodin bude neustále pohybovat hlídka strážníků. „Budou se zaměřovat na dodržování veřejného pořádku, na dodržování obecných pravidel občanského soužití, na dodržování zákazu požívání alkoholu a zákazu kouření a preventivně budou předcházet pouliční a majetkové trestné činnosti,“ dodala.

Městská policie Liberec

V loňském roce řešila Městská policie Liberec v ulici Fügnerova na 400 majetkových přestupků, na pokutách uložila téměř 250 tisíc korun. V roce 2018 strážníci projednali téměř 300 přestupků s uloženými pokutami 350 tisíc korun.

Zhruba do dvou týdnů by pak měla být hlídka strážníků také u frekventovaného přechodu před bývalým Plauditem. „Zejména v ranní dopravní špičce dochází k dlouhým čekacím prodlevám a tvoří se fronty vozidel, což zpomaluje provoz. Strážníci by měli regulovat pohyb chodců přes přechod, a tím umožnit plynulejší dopravu,“ uvedl primátor města Liberce Jaroslav Zámečník.

Fügnerku navíc hlídají i dva nové kamery, další je také umístěna přímo v čekárně MHD, dvě výškové kamery pokrývají ulici Fügnerova z různých úhlů a vše doplňuje mobilní kamera. „Cílem opatření městské policie je v maximální možné míře zajistit klid a veřejný pořádek ve zmíněné lokalitě tak, aby se zde občané cítili pokud možno bezpečně a byl zde zajištěn veřejný pořádek a čistota veřejného prostranství,“ uvedl ředitel strážníků Ladislav Krajčík.

Strážníci se chystají také na advent, zaměří na bezpečnost města, trhovců i občanů. „Zajištěn bude nepřetržitý dohled operátorů městského kamerového systému, v prostoru trhů od radnice po Dunaj bude v době 9.00 až 22.00 přítomna hlídka a strážníci zároveň budou provádět namátkové kontroly a kontroly v areálu bývalých LVT, který je určen k parkování vozidel trhovců, zejména v nočních hodinách,“ popsal Krajčík.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 30. listopadu 2018, 21:35

Žena odešla z domu v mrazivé noci v pantoflích. Pátrá po ní vrtulník...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 10:00

Policisté a hasiči pátrají po devětačtyřicetileté ženě, která ve středu odpoledne odešla z domu a dosud se nevrátila. Policisté...

Velký problém jsou ubytovny, říká o svém rajónu v Liberci Okrskář...

pátek, 30. listopadu 2018, 15:45

U policie je čtyři roky, okrskářem polovinu. Mladý policista Jan Šír má na starosti část města od nádraží až po Hanychov....

Aktualizováno 30. listopadu 2018, 9:28

FOTO, VIDEO: Dětský tábor uprostřed lesa shořel. S ohněm bojovalo...

pátek, 30. listopadu 2018, 07:53

Krátce po desáté hodině večer vyjeli hasiči k požáru opuštěného dětského tábora nedaleko Bezdězu. Náročný zásah uprostřed lesa si...

Bezdomovec zapálil drážní domek, ve kterém přebývá. Chytil odpad

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 10:18

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu odpoledne u požáru vybydleného drážního domku na křižovatce ulic Partyzánská a Mimoňská...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.