Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci se zaměří na Fügnerku. Stát budou i u přechodu na Perštýn

 
pátek, 30. listopadu 2018, 17:00

Na terminál veřejné dopravy ve Fügnerově ulici a také jeho bezprostřední okolí se hodlá více zaměřit městská policie. Během dne bude hlídka na místě dokonce nepřetržitě a strážníci se chtějí zaměřit i na přechod pro chodce u bývalého Plauditu, kde kvůli chodcům často vznikají dlouhé kolony aut.

Fügnerka je problematickou libereckou lokalitou. Denně tu projdou desetitisíce lidí, okolí je spojeno s vysokou drobnou kriminalitou. „Lavičky určené k odpočinku bývají obsazeny sociálně nepřizpůsobivými občany, kteří přímo nepáchají trestnou činnost, ale obtěžují procházející občany,“ doplnila mluvčí městské policie Daniela Bušková.

Na místě se tak od deseti do dvaadvaceti hodin bude neustále pohybovat hlídka strážníků. „Budou se zaměřovat na dodržování veřejného pořádku, na dodržování obecných pravidel občanského soužití, na dodržování zákazu požívání alkoholu a zákazu kouření a preventivně budou předcházet pouliční a majetkové trestné činnosti,“ dodala.

Městská policie Liberec

V loňském roce řešila Městská policie Liberec v ulici Fügnerova na 400 majetkových přestupků, na pokutách uložila téměř 250 tisíc korun. V roce 2018 strážníci projednali téměř 300 přestupků s uloženými pokutami 350 tisíc korun.

Zhruba do dvou týdnů by pak měla být hlídka strážníků také u frekventovaného přechodu před bývalým Plauditem. „Zejména v ranní dopravní špičce dochází k dlouhým čekacím prodlevám a tvoří se fronty vozidel, což zpomaluje provoz. Strážníci by měli regulovat pohyb chodců přes přechod, a tím umožnit plynulejší dopravu,“ uvedl primátor města Liberce Jaroslav Zámečník.

Fügnerku navíc hlídají i dva nové kamery, další je také umístěna přímo v čekárně MHD, dvě výškové kamery pokrývají ulici Fügnerova z různých úhlů a vše doplňuje mobilní kamera. „Cílem opatření městské policie je v maximální možné míře zajistit klid a veřejný pořádek ve zmíněné lokalitě tak, aby se zde občané cítili pokud možno bezpečně a byl zde zajištěn veřejný pořádek a čistota veřejného prostranství,“ uvedl ředitel strážníků Ladislav Krajčík.

Strážníci se chystají také na advent, zaměří na bezpečnost města, trhovců i občanů. „Zajištěn bude nepřetržitý dohled operátorů městského kamerového systému, v prostoru trhů od radnice po Dunaj bude v době 9.00 až 22.00 přítomna hlídka a strážníci zároveň budou provádět namátkové kontroly a kontroly v areálu bývalých LVT, který je určen k parkování vozidel trhovců, zejména v nočních hodinách,“ popsal Krajčík.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 30. listopadu 2018, 21:35

Žena odešla z domu v mrazivé noci v pantoflích. Pátrá po ní vrtulník...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 10:00

Policisté a hasiči pátrají po devětačtyřicetileté ženě, která ve středu odpoledne odešla z domu a dosud se nevrátila. Policisté...

FOTO: Legendární diskotéka jde k zemi. Začala demolice Ďábelské huti

pátek, 30. listopadu 2018, 07:01

Chodily sem celé generace Liberečáků, ale i lidí z širokého okolí. Pravidelně tu vystupoval třeba Leoš Mareš, slavily se tu...

Otravu krve způsobila kontaminace, nebo vadné anestetikum. Nemocnice...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 14:18

Už devět pacientů z frýdlantské nemocnice muselo být po operaci z akutní otravou krve převezeno na liberecké ARO. Podle...

Do nemocnice v Liberci převezli osm pacientů z Frýdlantu s otravou...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 11:52

Krajská nemocnice v Liberci přijala za posledních 24 hodin osm lidí s otravou krve. Tito pacienti podstoupili v minulých dnech...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.

Melancholické zápisky z nočních vlaků v podání The Paper Kites

Melancholická parta The Paper Kites představí v Praze své zápisky z nočních jízd vlakem i z pozorování spícího města. Směs subtilního indie popu a australského folkového písničkářství v podání pětice muzikantů se do Rock Café vrátí 25. listopadu 2019 po třech letech. Těšit se můžeme na nové skladby hned ze dvou loňských desek, o kterých se kapela nechala slyšet, že jsou jako dvě strany stejné mince. Vstupenky (395 Kč) budou v prodeji od 22. února na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.